Nereálny sen menom dôchodok

21. júl. 2012 o 22:03 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Nereálny sen menom dôchodok

Keď som po voľbách písal článok o tom, že naše politické spektrum sa nedelí na žiadnu pravicu alebo ľavicu, liberálov či konzervatívcov, alebo kresťanov, či ateistov, že je to všetko len jedno veľké divadlo, ani som len netušil, ako sa naša „sociálna ľavicová“ vláda predvedie. Sľubovali istoty pre obyčajných ľudí, zdaňovanie bohatých a lepší život. Ale ako je tomu dnes?

Nielenže sa nič v smerovaní našej zeme nezmenilo, ba naopak to, čo robila „pravicová“ vláda a čo ju stálo krk, naša staronová „lavicová“ vláda nielenže nezastavila, ale naopak i napriek sľubom, vďaka ktorým ju zvolili, naďalej pokračuje v ožobračovaní chudákov. Bohatými sú pre túto vládu všetci, čo si dokážu z platu mesačne odložiť čo i len 10 eur a preto za vašu usilovnosť v zamestnaní budete potrestaní väčšou daňou či odvodom. Toto je podľa nich „zbohatlícka daň“ – vytiahnuť ľuďom z vreciek aj posledné drobné. Naopak, skutoční boháči, čo majú nakradnuté, alebo inými podvodmi získané peniaze, zdaňovaní nebudú a to z jednoduchého dôvodu, pretože svoje bohatstvá majú uložené v zahraničných bankách, niekde v tzv. daňovom raji. A tu nastáva zaujímavá situácia v súvislosti s dôchodkami. Dôchodky sa v mene „sociálnosti“ nebudú podľa novej vlády upravovať podľa odpracovaných rokov, vychovaných detí či podľa úrovne cien tovarov a platov, ale budú sa navyšovať o pevnú sumu. Ministerstvo už teraz otvorene priznalo že o dôchodkoch, aké poberajú dnešní dôchodcovia si môžme nechať len zdať a máme si na starobu našetriť. Za prvé je tu na pováženie, AKÉ teda má v pláne štát do budúcnosti rozdávať dôchodky ľuďom, čo budú do 70tky tvrdo pracovať, keď už dnešné dôchodky sú v drvivej väčšine výsmechom tvrdo odpracovaných rokov a za druhé, z ČOHO si má teda bežný človek zabezpečiť financie na dôstojnú starobu, keď môže byť viac než šťastný, ak mu po zaplatení nehoráznych odvodov a daní, zaplatení rôznych pôžičiek na to, aby mal vôbec kde bývať, ostane aspoň toľko, aby zabezpečil svojej rodine jedlo. Každému pri pohľade na výplatnú pásku priam udrú do očí cifry, ktoré odvádzame z našich zárobkov. Platíme si zdravotné poistenie, no pri lekárovi alebo v lekárni zas len platíme za vyšetrenie a lieky. Platíme si dane, a v reálnom živote ich vidíme v činnosti len vtedy, keď nás zastaví policajná hliadka a silou mocou nájde niečo, za čo nám dá pokutu. Platíme si odvody na dôchodky, ktoré nikdy neuvidíme. Ja sa pýtam KDE SÚ TIE PENIAZE?!

Rozhadzovanie v štátnej správe je krutou realitou, rodinkárske dohadzovanie zákaziek taktiež. Obrovská finančná podpora asociálov, množiacich sa ako potkany, ktorí sú tak arogantní a drzí, že terorizujú ľudí, ktorí sa im mesiac čo mesiac skladajú na alkohol, cigarety a drogy. To všetko je na Slovensku bežná prax a kto na to doplatí? Len ten, kto sa celý život snažil podstivo žiť a pracovať. Naši papaláši si radi berú príklad z USA alebo západných krajín, i keď nanešťastie vždy len v tom zlom, tak použijem jeden príklad aj ja. V USA alebo na západe sa ľudia na dôchodok tešia, pretože vtedy im začína obdobie oddychu, cestovania, užívania si úcty a dôstojnej staroby, no na Slovensku človek v dôchodkovom veku má pred sebou len ďalšie roky tvrdej práce až do svojej smrti a život v neustálom strachu, nakoľko v pokročilejšom veke sa práca zháňa ťažšie, horšie sa fyzicky zvláda a v neposlednom rade pri brutálnom náraste kriminálnikov v našich uliciach je tu aj veľmi reálne nebezpečenstvo že aj to ťažko vydreté málo peňazí vám niekto ukradne, alebo vás kvôli pár eurám bez mihnutia oka dokonca zabije, keďže ste slabší. A preto nemaľujte si sny o pokojnej starobe, dôchodok po slovensky je tvrdým bojom o prežitie.

Michal Víťazoslav Likavčan

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: