EKOPROJEKT – REPORT

4. jún. 2012 o 15:26 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na EKOPROJEKT – REPORT

Žiadny správny nacionalista nemôže byť pokojný pri pohľade na našu znečistenú prírodu, ktorá je odrazom nášho prístupu k našej domovine. Preto sa členovia Oravskej stráže a Slovenskej pospolitosti rozhodli, že sa pokúsia vyčistiť v slnečný sobotný deň aspoň kúsok nášho krásneho Slovenska. Rovnako ako minulý rok sme sa spoločnými silami snažili očistiť časť okolia Oravskej priehrady.

Počasie nám prialo a nad hlavami sme mali krásnu slnečnú oblohu. Chuť do práce nám nechýbala a tak sme sa do čistenia pustili hneď po príchode. Aj napriek tomu, že takmer presne pred rokom, rovnako ako teraz členovia Oravskej stráže a Slovenskej pospolitosti očistili časť brehu Oravskej priehrady, tak na rovnakom mieste sme takmer presne po roku opäť nazbierali desiatky vriec odpadu.  To je výsledok masmediálnej výchovy a vymývania mozgov zo strany systému, vďaka ktorému ľudia strácajú vzťah ku svojej rodnej pôde.

Počas čistenia sme našli stovky fliaš, detských ale aj dospeláckych topánok, množstvo súčiastok z áut pri ktorých sme mysleli, že sa nám podarí zostrojiť aj celé auto, no nepodarilo sa nám nájsť funkčný motor a tak sa vidina nového auta rozplynula. Rovnako sme našli množstvo detských hračiek, valašku, hokejovú brankársku rukavicu, pneumatiku z traktora a mnoho iných zaujímavých vecí.
Rozoberať dôvody prečo sa naša príroda nachádza v takom stave v akom je, je zbytočné. Dôležité je, že ešte stále tu máme ľudí, ktorým záleží na stave v akom sa nachádza naše Slovensko a snažia sa svojou prácou tento stav zmeniť. Či už rôznymi ekoprojektami, osvetovou činnosťou, či snahou o zlepšenie tohto stavu cez politiku. Veľký význam v tom hrá fakt, že je to práve mládež, ktorá sa aktivizuje v týchto smeroch. Mládež, ktorá  nebola naštepená komunistickými klamstvami a ktorá sa nedala oklamať klamstvami z úst kapitalistov.

Preto sme radi, že aj na severe Slovenska sa nachádza takáto mládež, ktorá sa svojou prácou sústavne snaží o zmenu tohto stavu .

Touto cestou ešte ďakujeme aj vedeniu mesta Námestovo, že nám zabezpečili vrecia a odvoz nazbieraného odpadu.

Okrem sobotného ekoprojektu pri Námestove členovia Slovenskej pospolitosti podporili 5.mája aj ekoprojekt v Martine, ktorý organizoval miestny airsoftový klub (info TU: ) a rovnako 5.mája podporili členovia Slovenskej pospolitosti aj spomienku pri príležitosti výročia žiadostí slovenského národa, ktorú organizovala miestna organizácia Matice Slovenskej v Liptovskom Mikuláši.

Report z minuloročného čistenia brehu Oravskej priehrady nájdete TU:

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: