Nemôžeme ostať nevinnými, ak nepohrdneme tridsiatimi striebornými.

21. apríla. 2012 o 6:55 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Nemôžeme ostať nevinnými, ak nepohrdneme tridsiatimi striebornými.

Dobre si uvedomujem, že som drsný ako rašpľa, ale ak sa veci nepovedia jasne, znovu sa zahrajú do autu.

Novodobá kresťanská teológia Krista doslova odhodila a za Mesiáša vyhlásila židovský národ prostredníctvom zmiernej obety holokaustu – pričom sa vôbec neberú do úvahy zločiny židoboľševizmu a židoglobalizmu. Okrem toho, nikto na rovinu nepovie, že nacizmus je vlastne obrátenou verziou talmudizmu – s tým rozdielom, že Hitler nazýva židov podľuďmi a talmud gójov zvieratami. Bez aspoň akceptácie týchto faktov ťažko môže prísť k zmiereniu židov a kresťanov – nehovoriac o moslimoch.

Takisto, ako je nezmyslom princíp kolektívnej viny, takisto je nezmyslom princíp kolektívnej zásluhy – a to aj v prípade tých najvyvolenejších. Na Sione je naozaj položený kameň úrazu a kameň pohoršenia a dávajme si veľký pozor, aby sme si o neho nerozrazili hlavu. Bolo by naozaj dobre, keby Kristus pri svojom druhom príchode našiel ešte vieru na zemi…

On prišiel preto, aby svoj národ vystríhal a ak my ten národ povzbudzujeme na jeho zlých cestách, rúhame sa úplne adresne nielen nášmu Spasiteľovi, ale aj Záchrancovi celého sveta. Lebo len cesta a učenie Ježiša Krista sú nádejou pre nejaké budúce zmysluplné dianie na tomto čoraz komplikovanejšom a čoraz neznášanlivejšom svete. Idey elity, lídrov, najlepších z najlepších, tých jediných označených znakom šelmy, sú síce nie mŕtve, ale minimálne nelogické a ak ich zavčasu neopustíme, obávajme sa vlastného sebazničenia.

Kristus vlastne nechcel hierarchizáciu cirkvi, on hovorí, že kde sú dvaja alebo traja v jeho mene, tam je aj on medzi nimi a kto je medzi ľuďmi najväčší, nech je služobníkom všetkých. Hierarchia sa napriek tomu vytvorila, lebo autorita je jednoducho nevyhnutne potrebná, už aj z praktických dôvodov. My chlapi ju neberieme až tak vážne, preto napriek častej vzájomnej agresivite sa dokážeme nad mnohé veci povzniesť a ľahšie sa dohodneme. Naproti tomu, ženy sa vedia utopiť v lyžičke vody, nezvyknú sa vzájomne rešpektovať a samotné vyhľadávajú práve mužskú autoritu, možno geneticky majú dané, že hľadajú tých najschopnejších a najlepších, biologicky povedané alfa – samcov. Preto ženy ľahšie podliehajú autorite a nie je na tom nič zlé, vlastne ony sú aj príčinou hierarchizácie v akomkoľvek spoločenstve a udržiavateľkami poriadku a tradícií. Preto buďme spokojní, že tu existuje jedna, mužská hierarchia, aj tú je niekedy ťažko poslúchať a ustrážiť pred kolektívnymi omylmi. Koniec – koncov, existuje aj termín všeobecné kňazstvo a Kristus iste neopustí svoje spoločenstvo len kvôli tomu, že sa tam náhodou nevyskytne oficiálne vysvätený úradník mužského pohlavia.

Možno som sa aj k tejto problematike vyjadril príliš suverénne, ale tridsať rokov robím so ženami a všeličo som v tomto smere videl a zažil. Majme teda úctu muži k ženám, muži k mužom a ženy k ženám, ale hlavne majme úctu ku Kristovi, nezapchávajme si uši pred jeho jasne povedanými definíciami a nestávajme sa bezprízornými, keď máme v kráľovstve jeho Otca prisľúbených toľko príbytkov.

Vlado Gregor


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: