Pravica, ľavica, či jedno veľké divadlo?!

9. apríla. 2012 o 20:17 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Pravica, ľavica, či jedno veľké divadlo?!

Je po voľbách, na Slovensku máme novú  „ľavicovú“ vládu a slovenský národ sa víťazoslávne usmieva nad ich spasiteľom R. Ficom, od ktorého očakávajú, že im prinesie prosperitu a toľko sľubované istoty. Čo ale pán Fico myslí pod pojmom „istoty“ a kto si ich podľa neho zaslúži alebo pre koho sú určené, to už nepovedal.

 Nadšený pohľad plný nádeje má však na situáciu len ten, kto nevidí ďalej, ako na koniec svojho nosa a nedokáže si dať veci do širších súvislostí. Žiaľ bohu, takých ľudí je na Slovensku podľa posledných volieb 44% oprávnených voličov. No i napriek tomu, že vo voľbách Smer prevalcoval svoju konkurenciu a zostavil vládu sám, nezabúda ani na ostatné strany, a tu sa ukazuje KOMU chce pán premiér tie istoty dopriať. R. Fico sa ukázal ako „veľká osobnosť“ a vyrukoval s novou milou tradíciou. Politik by po skončení aktívnej kariéry nemal skončiť v štátnej službe, ale mal by sa presunúť na diplomatické pozície a to bez ohľadu na stranícke tričko. Väčšina ľudí si pomyslí že je to veľkorysé, ja však vidím len elegantný spôsob, ako sa politik, ktorého občania nebudú chcieť v parlamente, nedostane na smetisko dejín, ale naďalej sa udrží pri koryte a v sfére, kde sú na neho a jeho nakradnuté majetky polícia i zákony krátke. Je to fantastická forma „dôchodku“ za peniaze daňových poplatníkov, kde si môžu zradcovia národa a exemplárni zlodeji krásne dožiť svoj skorumpovaný život a naďalej zväčšovať svoje majetky, bez obáv z akéhokoľvek trestu. Tu sa ukazuje, že nezáleží na strane, pretože hádky a rozpory medzi nimi sú len lacné divadlo pre televíziu, rádio či noviny. Divadlo na oklamanie slovenského národa, aby si takzvaní zástupcovia ľudu mohli i naďalej užívať tento život plný blahobytu z peňazí, na ktoré Slovač ťažko dre v zahraničných fabrikách. V skutočnom živote mimo kamier, sa naďalej budú navzájom potľapkávať po chrbtoch, ako im ich herecký výkon občania žerú. Je pre mňa absurdné, že ľudia i naďalej poslušne chodia do práce dreť za almužny a sedia doma, keď namiesto toho by mali pochodovať rozhorčení v uliciach a prenasledovať túto „nedotknuteľnú mafiu“.

 Za poslednej vlády R. Fica sme boli svedkami fantastických divadelných výkonov a gest v prospech občanov. Žiaľ bohu väčšinou sa v krátkom čase mimo objektívov kamier udial presný opak, no to už ľudia akosi prehliadli. Tak isto ako si mnohí nevšimli, vo veľkom sa porušovali ľudské práva, obmedzovala sa sloboda pohybu či prejavu a policajná šikana ľudí na základe ich názorov, či presvedčenia bola na dennom poriadku. Dokonca si tieto protiústavné činy podložili zákonmi. Dnes má Smer väčšinu v parlamente, preto si nedovoľujem ani odhadnúť, akú totalitu tu dokážu vytvoriť teraz. Tak sa tešme na Slovensko, kde zlodeji a vlastizradcovia z vysokej politiky budú mať  sľubované istoty, a radovému občanovi ostane len totalita a novodobé otroctvo. Boh ochraňuj túto zem a jej zaslepený národ.

Michal Víťazoslav Likavčan


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: