Tohtoročné oslavy našej štátnosti

21. marec. 2012 o 20:19 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Tohtoročné oslavy našej štátnosti

Tohtoročné oslavy našej štátnosti sa niesli v duchu boja za samostatnosť, proti diktátu z EÚ. V príhovoroch Vodcu SP či jeho pobočníka sme si pripomenuli históriu vzniku našej samostatnosti a dopad tohto aktu na našu prítomnosť. Už štúrovskí nacionalisti započali tento boj za národ a dokončili ho až nacionalisti hlinkovskí. Keď sme v roku 1918 vstúpili do spoločného štátu s Čechmi, nečakali sme ako sa vyvinie situácia, a že z našich bratov sa pod vedením slobodomurárov Masaryka a Beneša  stanú mikroimperialisti na náš účet. Ľudia, ktorí nenávideli našu slovenskosť, nechceli dovoliť, aby sme sa prejavili ako samostatný národ. Tak veľmi nás nenávideli, až sa nás pokúšali vymazať. Neuznávali nás ako národ a skúsili nás asimilovať do českého národa tak, ako to spravili s moravskými Slovenmi, ktorí prijali českú reč za  literárnu a kultúrnu. No my sme sa nechceli dať a ani sme nemohli, pretože sme prežili tisícročné manželstvo s Maďarmi nemohli nás naši príbuzní zlomiť za pár rokov.

A preto si náš národ zvolil samostatnosť, ktorá sa stala 14. marca 1939 skutočnosťou. Slovenský štát nebol fašistický, vojnový a neviem aký ešte. Bol to slobodný štát slobodného národa. Za pár rokov existencie sme si vypracovali  ekonomicky a hospodársky silnú republiku, ktorá len zradou padla do rúk nepriateľom kresťanstva a slovenského národa. Nastalo dlhé obdobie okupácie našej vlasti. Až po roku 1989 sa dostali k slovu opäť slovenskí nacionalisti, ktorí žiadali Slovensko Slovákom. Preto sa novodobí masarykovci dohodli narýchlo na rozdelení republiky. Po prvom januári 1993 sme mali šancu na našu slobodu v takom duchu, ako sme sami chceli. Slovensko na kresťanskom, národnom  a sociálne spravodlivom princípe.  To však nemohli dovoliť imperátori sveta, ktorí nechceli aby boľševizmus na Slovensku vystriedal katolicizmus. Preto manipulátori  s ľudskými mysľami zasiali do mysli ľudí myšlienku o expertoch, ktorí budú riadiť našu republiku. Boli to však experti na likvidáciu slovenského národa, čechoslovakisti a boľševici, ktorí nám vládnu doteraz a likvidujú slovenský národ. Zatiahli nás do únie (ktorá nám je len na príťaž nie ako nám sľubovali samé výhody) a do teroristickej organizácie NATO (ktorá funguje na princípe výpalníctva: buď poď k nám a my ťa budeme chrániť za príspevky, alebo ťa chrániť pred sebou nebudeme).

Taká je situácia dnes a preto stále oslavujeme 14. marec ako vznik Slovenskej republiky a nie obnovenie v 1993. Pretože my chceme republiku na kresťanskom, národnom a sociálne spravodlivom princípe, bez cudzieho diktátu. Ekonomicky a hospodársky silná Európa na báze národných štátov je múdra vec, aby starý kontinent mohol konkurovať Ázii či Amerike. No spojené slobodomurárske štáty európske to už nie! Ako vravel otec národa Andrej Hlinka, že ak sa situácia nezlepší, budeme musieť dať Prahe zbohom, tak my vravíme, že budeme musieť dať Bruselu zbohom!

Po príhovoroch sa asi dvesto členný zástup vydal na pochod mestom. Zvláštny pocit, keď už aj Bratislava bola červená . No ako nás nezastavila červená na semaforoch, nedokáže nás zastaviť ani červená vláda. Pomaly sme dorazili až na cintorín k hrobu nášho jediného prezidenta, kde mal Vodca krátky príhovor a po položení vencov za SP aj za ĽSNS a zapálení sviečok akcia skončila. PO skončení akcie Vodca SP  Marcel Urban nezabudol navštíviť aj hrob ďalšieho z martýrov slovenského národa, predsedu vlády Vojtecha Tuku. Možno povedať, že keď má Slovenská pospolitosť akciu, je vždy pekné počasie a tento deň nebol výnimkou. Aj Boh je s nami! Tak sa skončila krásna sobota v spoločnosti priateľov z celého Slovenska.

Za Boha, za národ!

Svetozár Pieštanský

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: