Blíži sa znova Veľká noc, príď nám Pane na pomoc, pri príležitosti Paschy zhoďme neúprimné masky!

19. marca. 2012 o 22:50 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Blíži sa znova Veľká noc, príď nám Pane na pomoc, pri príležitosti Paschy zhoďme neúprimné masky!

Pri najväčšom kresťanskom sviatku by sme si mali hlbšie uvedomiť živú realitu Božej prítomnosti v našich životoch, či ju už vnímame cez Krista, Máriu, prorokov, svätcov, alebo „len“ našich spolublížnych. Kristus je naozaj Emanuel, s nami je Boh, a to permanentne a naveky.

Okrem Veľkej noci sa opäť blíži 18. apríl, deň popravy prezidenta a kňaza Jozefa Tisa. Tí hierarchovia a politici, ktorí nevedia oceniť, koľkým tento človek konkrétne pomohol a koľko obetoval za tej najhroznejšej vojny, vrátane vlastnej hanby, sú buď lumpi, alebo naivní ľudia. Obávam sa, že tých prvých je viac.

My sme síce malý národ, ale nemôžeme si dávať predpisovať vlastnú filozofiu dejín, dokonca poniektorí sa dávajú poučovať aj od tých dvakrát početnejších. Pamätám si živo ako sa po roku 1968 mnohí astronomicky rýchlo pokakali, spisovnejšie normalizovali.

A to tu tie tanky len zopárkrát vystrelili. A vy mladší si uvedomte, že tentoraz stačí Bruselu len zakývať prstom a padne vláda!

Vrátim sa k tej našej a prvej slovenskej republike. Otec študoval hneď po vojne v Banskej Bystrici a v roku 1950 ho šikovali na 3,5 roka do PTP, takže mnohé informácie mám doslova z prvej ruky. Mnohí akoby sme zabudli aj na to, že len za hladomoru na Ukrajine tesne pred vojnou, ktorý organizoval nemilosrdný Lazar Kaganovič zahynulo sedem miliónov kresťanských podľudí…

Dominus flevit (Pán zaplakal), ale hádam nielen nad Jeruzalemom!

Z hľadiska a faktu týchto a podobných a stále obludnejších manipulácií a demagógií je hrozná a nepochopiteľná tá rozhádanosť kresťanských cirkví, menovite tej západnej a východnej polovice kresťanských pľúc. Keď mám spomenúť brvná vo svojich očiach, napadnú ma “Kladivo na čarodejnice” a vyplienenie kresťanského Konštantinopolu križiakmi. Bojujme spolu proti tej našej spoločnej osprostenosti a neúprimnosti a naozaj verme tomu, že náš “leader” voistinu voskres a resurrexit sicut dixit.

 Vlado Gregor

gregigregor58@gmail.com


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: