Revolúcia, alebo evolúcia?

5. februára. 2012 o 15:17 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Revolúcia, alebo evolúcia?

Azda každý Slovák si všimol, že udalosti posledných dní naberajú na obrátkach. Spiaci národ sa pomaličky prebúdza a do ulíc vychádza čoraz viac ľudí. Nikto sa však nemôže ani čudovať. To, čo nám tu s našim štátom robili politici za posledných 20 rokov je viac, než len vlastizrada. V podstate zničili náš štát úplne od základov. A povedzme si úprimne, podarilo sa im to bravúrne. Úplne zruinovaná ekonomika, hospodárstvo, zdravotníctvo…To je obraz dnešného Slovenska, ktoré okrem nahnevaných občanov nemá už takmer nič. Čo sa dalo, politici rozpredali a čo sa nedalo, tak to zničili. A čo slovenský národ? Ten mlčky sa tomu prizeral. No v jeho žilách prúdila čoraz horúcejšia krv a čoraz viac ľudí snívalo o revolúcii. Revolučné nálady, vyjadrenia na adresu politikov a mnoho iných aspektov symbolizovalo, že už to občania dlho nevydržia a čoskoro vyjdú do ulíc. Organizované demonštrácie, ktorých sa zúčastňuje čoraz väčšia skupina ľudí, by mala byť predzvesť blížiacej sa revolúcie, alebo opäť evolúcie, ako tomu bolo v roku 1989?

Však v novembri roku 1989 sa začala revolúcia, ktorá mala potrestať vinníkov. Aspoň tak si to myslela drvivá väčšina zúčastnených. Pravda však bola taká, že to nebola revolúcia, ale obyčajná evolúcia. Komunistický režim už videl, že svoju moc a hnev ľudu dlho neudrží a tak prišla s bravúrnym nápadom. Dosaďme si „r“evolucionárov, ktorý nám vybavia beztrestný odchod do dôchodku a na náš trón nasadnú opäť naši ľudia s novou farbou, novými heslami, no starými praktikami. Prišiel čas na evolúciu, aby ďalším vývojovým stupňom komunizmu sa stal kapitalizmus. Divadlo na naivných ľuďoch, ktorý sa opäť na niekoľko rokov upokojili, až prišli na to, že tento vývojový stupeň komunizmu, je ešte horší. A tak to v ľuďoch začalo vrieť aj v roku 2012. Čo ďalej? Prišiel čas ponúknuť občanom ďalší evolučný stupeň komunizmu, dnes už kapitalizmu? Dosadiť si nových „r“evolucionárov, ktorý opäť zahrajú divadlo a ukľudnia masy ľudí na niekoľko rokov a svojim mocipánom zabezpečia dôstojný a beztrestný odchod na dôchodok?

Toto snáď nie. Nespravme opäť tú istú chybu. Však sami vidíme, ako to dopadlo, keď sme pustili zločincov do beztrestných dôchodkov. Tí, čo prišli po nich sami videli, že aj napriek tomu, že rozpredajú republiku, tak ich dosadené bábky im vybojujú beztrestný odchod do dôchodku.

Chyba bola v roku 1989, že zločinci, proti ktorým národ povstal, neboli potrestaní a na výstrahu popravení za svoje zločiny. Nespravme dnes tú istú chybu! Je pravda, že dnešní politici, ktorí zničili náš národ a roky sťažovali naše životy, by si zaslúžili verejné ponižovanie, mučenie a nakoniec slučku okolo krku, ktorá by ich zdobila na pouličnom osvetlení na námestí. Je pravda, že si to zaslúžia, avšak my nie sme vrahovia. A preto riešením je zhabať nakradnutý majetok a zavrieť ich do väzenia, kde je ich skutočné miesto, ktoré si zaslúžia.

Preto vás všetkých prosím, nedopustime, aby tento režim opäť prešiel evolúciou. Ale spravme všetko preto, aby tento režim bol zničený revolúciou! Aby aj ďalší, ktorí si sadnú na ich miesta, si boli vedomí, že ak budú kradnúť a ničiť, tak budú za to niesť zodpovednosť!

A ja sa teraz pýtam, nadišiel konečne čas na revolúciu? Alebo budeme zase len skákať, tak ako budú chcieť s úsmevom práve odchádzajúce vlastizradné Gorily?

Spravodlivosť, alebo divadlo? Vyber si slovenský národ.

R.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: