Zlaté Moravce – dobré miesto pre život?

11. januára. 2012 o 17:37 | Kategória: Cigánsky problém | Komentáre vypnuté na Zlaté Moravce – dobré miesto pre život?

 Posledné udalosti v tomto meste nás presvedčili, že bezpečnostnú situáciu v Zlatých Moravciach treba začať riešiť. Občania tohto mesta nás privolali na pomoc k incidentu, ktorý sa tu odohral dňa 1.1.2012 pri oslavách nového roka, kedy skupina cigánskych násilníkov napadla občanov Zlatých Moraviec. Z tohto mesta sme už viac krát dostali správy od ľudí, že situácia sa tu stále zhoršuje, najmä spolužitie s cigánskou menšinou, no nikto kompetentný to nerieši. Obyvatelia sú denno-denne konfrontovaní s cigánskou kriminalitou a agresiou. Na ulici 1.mája a v jej okolí sme zaznamenali viacero útokov a zvýšenú kriminalitu. Ženy, ktoré prechádzajú cez túto ulicu sú obťažované, stalo sa tu i niekoľko lúpežných prepadnutí.

   Pri mojej návšteve napadnutých obetí, ktoré zlynčovali cigánski extrémisti , som cez túto ulicu prechádzal. Zaujímavé bolo vidieť, ako policajná hliadka stojí na chodníku s vytiahnutými samopalmi a stráži túto ulicu. Zaujímavé je, že takto začali „strážiť“ až po poslednom medializovanom útoku, o ktorom ako prvá informovala Slovenská pospolitosť. Celkovo je teraz situácia v Zlatých Moravciach dosť napätá a čaká sa, ako dopadne inšpekcia ministerstva vnútra, ktorá skúma tento útok a pochybenie, dokonca porušenie zákona zo strany polície.

   Ako sa stavia polícia k tejto situácii? Nijako. Necháva jej voľný priebeh. Na cigánskych násilníkov je veľmi mierna a jedná s nimi v rukavičkách. Dokonca sa dopúšťa zastrašovania a dokonca fyzického napadnutia, ako to bolo pri poslednom incidente na nový rok, keď policajt fyzicky napadol jednu z obetí.

   Posledný cigánsky lynč nás už prinútil konať, nakoľko situácia je už bez východiska, preto sme sa rozhodli, že na situáciu v Zlatých Moravciach musíme poukázať. Aby bolo zrejmé, prikladáme k tomuto článku aj medializované prípady, aby sme ilustrovali situáciu v tomto meste. Niektorým ľuďom to bude pripomínať situáciu v ich mestách. Áno, toto sa deje po celom Slovensku.  Tento článok má ukázať dôvody, pre ktoré sme sa rozhodli usporiadať stretnutie s občanmi, ktoré sa bude konať v Zlatých Moravciach dňa 14.1.2012.

Takto polícia jedná s cigánskymi kriminálnikmi, zatiaľ čo na protesty, ktoré robia nespokojní občania, ktorí poukazujú na šíriacu sa cigánsku kriminalitu, sú posielané špeciálne policajné jednotky, ťažkoodenci a psovodi a to v počte presahujúcom stovky príslušníkov. Vtedy sa neštítia použiť násilie a protestujúci občania odchádzajú mnohokrát s modrinami, rozbitými hlavami, či dokonca v bezvedomí. Napríklad útok polície na pokojný protest v Šarišských Michaľanoch, dňa 8.8.2009.

Cigánsky zvrhlík terorizoval Zlaté Moravce.

 

Toto bola oslava narodenín budúceho rómskeho vajdu v Zlatých Moravciach. Obyvatelia Zlatých Moraviec tvrdia, že svoj majetok nahromadil obchodom so zbraňami, drogami a úžerou.

Takto sa správajú cigánski extrémisti, keď mesto žiada peniaze, ktoré mu dlžia. V reportáži sú spomenutí neplatiči. Áno, myslíte si správne, že pod pojmom neplatiči sú myslení cigáni z ulice 1. Mája, ktorú sme spomínali vyššie.

A ďalší prípad z ulice 1. Mája. Dôchodca upozornil cigánske deti, aby nerobili hluk, cigán ho za to zabil.

Spracoval:

Jakub Škrabák

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: