Je Slovák naozaj predurčený trpieť?

23. december. 2011 o 13:37 | Kategória: Domáce udalosti, Reakcie | Komentáre vypnuté na Je Slovák naozaj predurčený trpieť?

Drvivá väčšina Slovákov pri zamyslení nad svojím životom len pokrčí ramenami a povie si, že predsa môže byť aj horšie a tak žije v domnení, že to tak má byť a musí si niečo pretrpieť, aj keď je to nespravodlivé.

Avšak nesmieme hľadieť len na to, že môže byť aj horšie, ale musíme brať do úvahy fakt, že môže byť aj lepšie a robiť všetko preto, aby naozaj aj lepšie bolo. Veď Slovák má byť pánom na Slovensku. Nie otrok, lacná pracovná sila a druhotriedny občan ako je tomu dnes. Možno sa niektorí teraz začudujete o čom to hovorím? Že Slovák je len lacná pracovná sila? Že je druhotriedny občan? Či dokonca otrok?

Tak sa na to pozrime pekne poporiadku. Neschopnosť vlády dať každému občanovi prácu a nádej na dôstojný a slušný život má na svedomí, že nezamestnanosť sa dnes pohybuje v pomerne dosť vysokých číslach. V novembri bola miera nezamestnanosti 14.74%, čo predstavovalo 393 122  nezamestnaných ľudí. Dnes je toto číslo o trochu vyššie. Takmer 400 000 občanov žije úplne bez finančnej istoty a je závislých od pomoci svojich blízkych (okrem určitej etnickej skupiny, o ktorú sa dokonale stará štát). Ďalšiu skupinu a to drvivú väčšinu pracujúcich, tvorí skupina ľudí, ktorí zarábajú podpriemerne. Priemerná mzda na Slovensku je stanovená na 751 eur, ktorú zarába pomerne malá skupina ľudí. Bohužiaľ pravda je taká, že na Slovensku sa zvykne robiť za cca 400 eur, čo predstavuje len niečo cez viac ako polovicu priemernej mzdy. To značí, že väčšina občanov je lacná pracovná sila, pretože pracuje hlboko pod priemer mesačného zárobku. Zato vysokými mzdami sa môžu pýšiť rôzni politici, bankári a iné postavičky, ktoré poväčšine ani nemajú slovenský pôvod a v ich žilách nekoluje poctivá slovenská krv.

Ako nepomer k nízkym finančným zárobkom bijú do očí vysoké ceny potravín, paliva, nehnuteľností a takmer všetkého. Cenami sa naša krajina vyrovnáva vysoko vyspelým Európskym krajinám, kde zarábajú niekoľkonásobne viac. Aby toho nebolo málo, aj naša daň na potraviny je najvyššou spomedzi krajín EÚ. Na porovnanie si pozrite mapku:

Už vám začína stúpať krvný tlak? Že nie? Tak pokračujeme. Životná úroveň slovenských rodín každým rokom upadá a mnoho rodín ešte pred nedávnom patriacich do strednej triedy , sa dnes čoraz častejšie prebúdza takmer na pokraji chudoby. Neustály rovnaký kolotoč slovenského robotníka je stále rovnaký. Skoro ráno budíček, práca, príchod domov, TV ( kultúrny program si pre slabú životnú úroveň a slabý plat nemôže dovoliť),  spánok, budíček, práca, TV, budíček, práca… Takto si človek ani neuvedomí ako a zrazu väčšinu života má za sebou a pri zamyslení zistí, že nemá takmer nič. Celý život pracoval od výplaty k výplate, poctivo platil vysoké dane štátu, ktorý tie dane rozdával ešte „chudobnejším“ asociálnym rodinám ( rozumej neplatiči z osád), ktorý nakoniec dostali na rôznych dávkach viac ako pracujúci Slovák na výplate. V starobe, ktorá príde tak hrozne rýchlo, zrazu človek zistí, že so zdravím je už na tom poriadne zle, pretože si ho celé zničil pri dlhoročnej namáhavej práci a tak sa vydá k lekárovi. V lekárni zanechá veľkú časť svojho biedneho dôchodku a ani si neuvedomuje, že na čo vlastne platil celý život poplatky, ktoré mu boli veselo strhávané, medzi iným aj tzv. „nemocenské“.  Veď predsa každodenné výjazdy rýchlej zdravotnej starostlivosti do osady medzi neplatičov musí niekto zaplatiť a tak sa na to poskladajú slušne žijúci a pracujúci občania (Slováci). Neprešla ani polovica mesiaca a prechorený dôchodca zrazu zistí, že jeho peňaženka začína zaváňať prázdnotou… Kam sa ale podeli tie peniaze? Veď začiatkom mesiaca tam bolo až 300 eur, ktoré dostáva od štátu. Za to, že celý život makal, drel, ničil si zdravie a platil vysoké dane, z ktorých teraz dostáva omrvinku v podobe smiešnych 300 eur mesačne. Veď zaplatil len 50 eur v lekárni, 50 eur cestovné, nejaké základné potraviny a hygienické potreby a 300 eur fuč… Zrazu sa priblížia Vianoce a  dostane až 20 eur vianočný príspevok od štedrých politikov. Je taký spokojný, že dostal zase jednu omrvinku zo svojich peňazí, ktoré do štátu dal počas svojho ťažkého života. A tak bude opäť voliť týchto štedrých politikov, ktorý si 100 eurovými bankovkami môžu vytierať tie ich špinavé a upotené zadky, pretože si myslí, že to tak musí byť, že živoriť a trpieť musí každý dôchodca. Ale ja hovorím. Človek, ktorý celý život pracoval, ktorý celý život poctivo platil vysoké dane, tak má právo na slušný a dôstojný dôchodok. Nie je možné, aby človek, ktorý celý život drel ako otrok, aj na konci svojho života musel bojovať o prežitie z nejakej smiešnej almužny, zatiaľ čo na druhej strane asociáli, ktorý nikdy neplatili dane, nepracovali a celý život sa len zabávali, dostávajú buď to rovnaký, či dokonca ešte lepší dôchodok a môžu sa zabávať a užívať si života aj naďalej. Rovnako je to aj s parazitmi, ktorý sú teraz v politike. Ich ruky ani chrbát nebolia, veď na nich pracujú iní. Tí otroci – Slováci. Celý život tvrdo pracujúci a  len za jedlo a ubytovanie. Viac im bohužiaľ za otrocký žold nevyjde.

Takto by som mohol písať ešte mnoho strán o tom, ako sú Slováci diskriminovaní a naopak, ako sú asociáli zvýhodňovaní, ako nás okráda skupina „vyvolených“, ako nám prikazujú cudzí, ako máme žiť, komu pomáhať a zakazovať sa nám sťažovať. Veď dnes nikto nechce dostať nálepku rasista, či dokonca extrémista. Taký človek je dnes zlý, pretože je extrémne odvážny povedať nahlas svoj názor. Ale nejdem sa už rozpisovať, pretože dlhé články už dnes číta málokto.

Len vás nakoniec prosím, zamyslite sa nad týmto všetkým. Naozaj si myslíte, že sa máte dobre? Že vám to stačí? Že vaše budúce generácie budú zabezpečené? Ak áno, tak ste naozaj predurčení trpieť. Ste s tým zmierení a nevadí vám to.

Ak ale chcete niečo spraviť a pokúsiť sa zmeniť tento zle nastavený systém tak, aby Slovák bol na Slovensku pánom, aby aj vaše deti a ich deti mohli vyrastať na Slovensku bez toho, aby boli len lacnou pracovnou silou, tak sa pokúste to s nami zmeniť. Nebuďte zaslepení, nemajte strach a podporte kandidátov, ktorých neženie túžba po moci a bohatstve, ale túžba po spravodlivosti a návrate našich starých tradičných hodnôt. Preto povedzte dosť tomuto všežravému kapitalistickému systému a dajte šancu mládeži s pevnými ideálmi našich starých otcov!

R.

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: