Cigánsky teror opäť na Záhorí? Náčelník mestskej polície v Holíči problém nevidí!

8. december. 2011 o 8:56 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na Cigánsky teror opäť na Záhorí? Náčelník mestskej polície v Holíči problém nevidí!

Väčšina obyvateľov v meste Holíč (okres Skalica )  je zatiaľ kľudná. Strach nemajú a to ani napriek opakovaným  útokom a vyhrážkam cigánskych asociálov. Mnohým ľuďom sa síce nepáči, ako sa miestni Cigáni správajú, možné riziká však zatiaľ nevnímajú. Kto vie do kedy?

 Niektorí z oslovených ľudí z Holíča, ktorých sme sa pýtali, sa o cigánsky problém vôbec nezaujímajú, alebo  o ňom hovoriť radšej nechcú. Našli sme ale aj takých, ktorí nakoniec predsa prehovorili, chceli však ostať v anonymite, pretože údajne majú strach o prácu a z pomsty. Vlastným prieskumom a z uskutočnených rozhovorov sme zistili, že najväčšie problémy  slušným ľuďom dnes v Holíči robia asociálni Cigáni vo veľkých obchodných domoch.

 „Moje meno neuvádzajte, nechcem mať problémy!“ hovoria všetci spoločne.

 „To je už neznesiteľné, čo si Cigáni dovoľujú. Opakovane sa vyhrážajú našim predavačkám, kradnú a hrubo sa správajú. Čo som sa dopočul, len v priebehu posledného týždňa fyzicky napadli nejakú pani na cintoríne, ale i jednu z našich zákazníčok a polícia s tým nič nerobí, snažia sa to ututlať. Už len čakám, kedy si počkajú aj na mňa a dobijú ma, ako pred nedávnom môjho kolegu.“ S hnevom povedal zamestnanec SBS vo firme LIDL.

 Predavačka, LIDL:

  „ Vyhrážky? To je tu pravidelne! Keď zbadajú, že ich niekto pozoruje, hneď mu začnú nadávať a vyhrážať sa mu, že si ho počkajú! Mne napríklad tiež už naznačili, či sa nebojím chodiť večer sama.“

 Predavačka, BILLA:

 „ Cigáni prepadli aj môjho syna a pred nedávnom dorezali nožom aj jednu ženu. Čo viem, tak väčšinou v obchode robia problémy tí nafetovaní a opití. Tí nielen, že kradnú ale sú aj hluční a nevychovaní. Keď ich zbadáte, ako kradnú tak sa vám hneď vyhrážajú, že si vás počkajú.“

 Zamestnankyňa SBS – BILLA:

 „ Kradnú a vyhrážajú sa. Pred nedávnom som chytila jedného čo kradol alkohol, začal mi utekať a vyhrážať sa mi. Kradnú ale aj Cigáni, aj bieli. Keď ale chytíte Cigáňa ten sa všemožne vyhovára a robí problémy. Keď chytíte bielych tak s nimi to väčšinou až také ťažké nie je.“.  Na otázku či v porovnaní s bielymi kradnú Cigáni viac, žena odpovedala: „Určite,  najviac tí nafetovaní a opití.“.

 Oblastný vedúci SBS pre Záhorie:

 „Tento problém dobre poznám, veď v SBS už pracujem niekoľko rokov.  Niektorí to majú veľmi dobre premyslené, chodia ako organizovaná skupina, po piatich, aj po šiestich. Jedna časť skupiny prezrie terén a niekedy aj predpripraví tovar na kradnutie. Vždy majú zo sebou nejakého asociála- narkomana, feťáka, alebo  mentálne retardovaného a ten kradne. Ak ich aj prichytíme, vždy hodia vinu na tohto asociála a oni sú akože čistí. Ani polícia si nimi nevie rady, pretože je im údajne takmer nemožné vinu dokázať. Napadli nám dokonca aj jedného nášho zamestnanca SBS.  Počkali si ho keď išiel večer domov. V dôsledku tohto útoku bol niekoľko týždňov PN.   Teraz pracuje v Čechách. Záver Policajného vyšetrovania, samozrejme,  páchateľ neznámy. My ale dobre vieme, kto to spravil.“

 Náčelník mestskej polície v Holíči-  Stanislav Chocholáček k veci uviedol, že problém s Rómami nepokladá za vypuknutý a mestská polícia má veci plne pod kontrolou. Situácia nie je vôbec vážna a problémy v meste údajne robia len určití jednotlivci, všeobecne bieli aj Rómovia. Z podobnej tragédie aká sa stala v Maduniciach (okres Hlohovec), keď skupina cigánskych výrastkov na smrť dobila staršieho muža nemá obavy. Pred nedávnom sa dokonca polícii v Holíči podarilo rozbiť aj približne desať člennú organizovanú skupinu zaoberajúcu sa drogovou trestnou činnosťou, ktorej väčšiu časť tvorili práve Rómovia.  O problémoch  ktoré v obchodných domoch v Holíči spôsobujú niektorí Cigáni svojim hrubým a nevhodným správaním náčelník rovnako vedel.

Na otázku „Nemyslíte si, že by dnes na Slovensku  bolo vhodné uskutočniť legislatívne zmeny umožňujúce reálny postih asociálov za opakované páchanie priestupkov?“ odpovedal, že zmena niektorých zákonov by bola určite vhodná, keďže dnes od asociálov pokutu nevymôže ani exekútor.

 Pri pokuse o telefonický rozhovor s kompetentnou osobu z Obvodného oddelenia PZ Holíč,  sa k veci službukonajúci policajt  nechcel vyjadrovať a odporučil nám kontaktovať tlačového hovorcu Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

S čelnými predstaviteľmi mesta sa nám rovnako nepodarilo uskutočniť potrebný rozhovor. Zástupca primátora mesta Holíč, Rastislav Caletka nám síce prisľúbil rozhovor s tým, že práve je zaneprázdnený, ale keď bude mať čas, na druhý deň sa nám určite ozve, nestalo sa.

 Na záver už len pokladám za vhodné skonštatovať. V súvislosti s opakovanými útokmi cigánskych asociálov na slušných ľudí sme sa niekoľko krát bezvýsledne pokúsili kontaktovať známe  masmédia pôsobiace na Slovensku (napr. Markíza, JOJ, MY, Plus JEDEN DEŇ ).  Masmédiá v rukách sionistov  nám tak opäť potvrdili svoju neochotu rýchlo, objektívne a pravdivo informovať, pokiaľ sa jedná o pomoc slušným ľuďom, alebo o cigánsky problém.

Spracoval: Marián Mišún

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: