17. november 2011- Deň boja za slobodu a demokraciu, Námestie Ľudovíta Štúra, Bratislava.

1. december. 2011 o 17:56 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na 17. november 2011- Deň boja za slobodu a demokraciu, Námestie Ľudovíta Štúra, Bratislava.

Ako už býva tradíciou, aj tento rok sa 17. novembra v Bratislave stretli slovenskí vlastenci, aby na plné ústa povedali, že ústavou garantovaná sloboda je len ilúzia, pretože v tomto štáte slobody niet! Tohtoročné miesto stretnutia pri súsoší Štúrovcov sme si nevybrali náhodou, veď každý národovec si určite všimol úsilie, ktoré v poslednej dobe venujú protislovenské živly snahám o odstránenie tohto súsošia.

Na zhromaždení ako prvý vystúpil pán Vladimír Pavlík s tradične sociálne ladeným prejavom. Ako ďalší rečník sa predstavil pán František Bednár, predseda Svetového združenia bývalých československých politických väzňov. Ten vo svojom prejave trafil klinec po hlavičke najmä, keď skonštatoval, že „najväčšou tragédiou Slovenska je, že tu po novembri 1989 vznikol zmutovaný hybrid toho najhoršieho zo socializmu a toho najhoršieho z kapitalizmu.“

Po tomto výbornom prejave nasledoval príhovor vodcu Slvoenskej pospolitosti Marcela Urbana, ktorý zdôraznil, že prezliekanie kabátov v novembri 1989 nebola žiadna revolúcia! Vyjadril však presvedčenie, že pravá národná revolúcia, ktorá prinesie obrodu Slovenska, ešte len príde..

Po ukončení zhromaždenia sa časť účastníkov presunula na Deň otvorených dverí do Národnej rady, kde mali možnosť zblízka stretnúť niektorých škodcov slovenského národa (rozumej poslancov).

Z tohto dňa mi utkvela v pamäti hlavne jedna veta pána Františka Bednára, ktorý vo svojom prejave výstižne poznamenal, že „každá doba má vždy svojich zradcov, zapredancov a aj drábov ochotných slúžiť každému, kto im za to platí, ale na druhej strane má aj ľudí s odvahou, s čistým srdcom a ideálmi.“

 Videá s príhovormi si môžete pozrieť : TU

Martin H.

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: