Súťaž v tvorivosti – vyhodnotenie

22. október. 2011 o 19:04 | Kategória: Iné, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Súťaž v tvorivosti – vyhodnotenie

Už je to tu! Už sú známe výsledky zo súťaže v tvorivosti, ktorú vyhlásila Slovenská pospolitosť. Zapojili sa rôzni umelci, ktorí prezentovali svoju predstavu, čo pre nich znamená sloboda a ako ju vnímajú. Musím povedať, že každá práca mala niečo do seba. Osobne by som ocenil každého zúčastneného, ktorý sa do súťaže zapojil. Trojčlenná komisia mala veľký problém vybrať si tri najlepšie práce zo všetkých tých, ktoré nám boli doručené. Nakoniec vybrali tie najlepšie tri.             

     1.Miesto – Už Slovensko vstáva… – Simona Kocurková  

Simona Kocurková použila na vyjadrenie pocitu slobody temperové farby. Podľa nej sloboda znamená zbaviť sa pút, ktoré uväzňujú slovenský národ. Jej obraz pripomína práce od p. Pavliska.

     2.Miesto – Uväznená sloboda – Lukáš Janitor (poviedka)- uverejnené ako samostatný článok.

Poviedka od Lukáša Janitora, Uväznená sloboda je opisom posledných chvíľ väzňa, ktorý je uväznený v čase zmien sám v kobke. Väzeň sa zamýšľa nad významom a zmyslom slobody, či politickými prevratmi, dielo tak zachádza do filozofickej roviny.

            

     3.Miesto – Bez hraníc – Denisa Kollárová

Bez hraníc, dielo od Denisy Kollárovej ukazuje slobodnú myseľ a sny. Svoju predstavu vyjadrila pastelovými ceruzkami. Pretože myseľ a sny nám dovoľujú vytvoriť hocičo v našej hlave, či už reálne alebo nereálne. Tieto veci a sny z našej hlavy nám nikto nedokáže vziať. Myšlienky stále ostávajú slobodné, aj keď je človek väzňom.

Takže toto sú víťazi našej súťaže. Ale ako som písal už vyššie, veľmi hodnotné boli všetky práce, ktoré boli zaradené do súťaže. Prišli básne, úvahy, kresby, dokonca sa zúčastnil aj zástupca street artu, ktorý nám predviedol svoje umenie so sprejom. Preto sme sa rozhodli, že budeme postupne zverejňovať všetky práce, ktoré ste nám poslali. Víťazi dostanú vecné ceny. Porazení tento krát nie sú, pretože každý, kto niečo vytvoril si zaslúži pochvalu. Porazení sú tí, ktorí sa nezúčastnili kvôli vlastnej lenivosti. Pretože mnohí mladí ľudia majú talent na tvorbu, no kvôli lenivosti ho zanedbávajú. Pevne verím, že všetci, ktorí sa zúčastnili súťaže budú na sebe ešte viac pracovať a budú tvoriť stále hodnotnejšie veci. Pretože človek žije preto, aby niečo vytvoril, aby tu ostalo po ňom niečo krásne a hodnotné. To je naša kultúra. Zatiaľ, čo naši nepriatelia žijú preto, aby ničili, zabíjali, zotročovali. Ukážme, že vieme vytvoriť hodnotné veci! Ukážme, že tvorivá sila je viac, ako deštruktívna!

Jakub Hromoslav Škrabák

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: