Nacionalisti spomínali na Andreja Hlinku

4. október. 2011 o 18:33 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Nacionalisti spomínali na Andreja Hlinku

Ružomberok 25. septembra 2011 –  Andrej Hlinka – to je meno, ktoré v nás vzbudzuje obdiv a úctu. Hlinka bol jednou z najväčších osobností našich národných dejín a jednoznačne najväčšou osobnosťou počas celej histórie Ružomberka. Práve preto sa členovia Slovenskej pospolitosti rozhodli, že 2 dni (25.9) pred výročím narodenia nášho drahého otca národa zorganizujú spomienku na tohto velikána, ktorý si zaslúži úctu a obdiv nie len nás nacionalistov, ale každého Slováka a Slovenky, bez rozdielu politickej príslušnosti. Andrej Hlinka bol iskrou, ktorá zapálila oheň v slovenskom národe a preto nesmieme nikdy zabudnúť na veľkosť tejto osobnosti. Pred začatím spomienky sa námestím začala rozliehať prekrásna slovenská hudba, s ešte prekrásnejším a jasným textom, ktorý žiadnemu Slovákovi či Slovenke nesmie byť cudzí.

Na úvod spomienky zaznela hymna Slovenskej republiky a následne vystúpil aktivista Slovenskej pospolitosti, ktorý zúčastneným priblížil život a dielo Andreja Hlinku. Následne s príhovorom vystúpil druhý pobočník vodcu SP Michal Buchta, ktorý vyzdvihol potrebu mládeže v boji za náš slovenský národ a v potrebe aktivizovania sa. S tretím príhovorom vystúpil pronárodný umelec, rodoľub a skvelý rečník Mgr.Ivan Pavlisko. Svojim príhovorom dokázal nejednému poslucháčovi dohnať slzy na krajíček a následne mohutným apelom taktiež pozdvihoval úlohu mládeže v našom národnom boji.
 
Po príhovoroch sa zúčastnení ešte presunuli do mauzólea, za čo patrí vďaka zodpovedným ľudom, že nám ho sprístupnili a odomkli. Pri rakve Andreja Hlinku ešte zaznel stručný prehľad z histórie mauzólea a rakvy, ktorú museli v roku 1944 premiestniť, pretože povstalecké bombardovanie malo za cieľ mauzóleum. Rakvu potom objavili v roku 1968, avšak postup sovietskych vojsk a nenávisť voči všetkému národnému vyvrcholila tým, že sovietsky vojaci pri snahe zničiť rakvu Andreja Hlinku ju prestrelili . Až v roku 2003 bola prevezená späť do Ružomberka, bohužiaľ bez tela. Podľa všetkého telo má byť ešte stále mumifikované a v dobrom stave, no kde sa nachádza vie len pár osôb a tie telo vystavia, až keď na Slovensku nastane tá správna chvíľa a správny politický systém. To, že telo je aj dnes ešte ukrývané svedčí o tom, že táto vláda a tento systém nezastáva skutočné slovenské hodnoty a nie je tým správnym systémom pre slovenský národ. V mauzóleu sme ešte mohli vidieť nápis pod menom Andrej Hlinka, ktorý plne vystihoval jeho osobu – VODCA NÁRODA.

 Po návšteve mauzólea sa ešte niektorí zúčastnení premiestnili do Černovej, kde už nedočkavo čakala pani Hatalová, správkyňa rodného domu Andreja Hlinku. Z jej sprevádzania a rozprávania o Andrejovi Hlinkovi bolo cítiť, že vychádza priamo od srdca. Za to patrí pani Hatalovej veľká vďaka a úprimne jej prajeme nech zdravie slúži, aby mohla sprevádzať aj naše deti pri návšteve rodného domu nášho otca národa.

Spomienky na Andreja Hlinku sa zúčastnilo asi 100 ľudí. Medzi nimi boli aj členovia Ľudovej strany Naše Slovensko, sympatizanti, národovci aj Ružomberčania.

Andrej Hlinka vždy videl nádej v mládeži a to, že na spomienke na Andreja Hlinku boli 90% mladí ľudia svedčí o tom, že konečne prichádza na scénu mladá generácia, ktorá je národne uvedomelá a odhodlaná brániť naše slovenské záujmy.

SP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: