Nacionalisti zorganizovali výstup na Choč

4. október. 2011 o 18:45 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Nacionalisti zorganizovali výstup na Choč

Valaská Dubová 1. október 2011 – Prvý októbrový deň sme sa rozhodli, že ho strávime v našej prekrásnej prírode a už tradične zdoláme jeden z najvyhľadávanejších vrcholov Slovenska.
Počasie nám prialo, vyrazili sme z Valaskej Dubovej rezkým krokom a cestu nám spríjemňovalo pekné počasie. Cesta bola síce trošku namáhavá, ale väčšina z nás vedela, čo čaká na vrchole a tak túžba byť  tam čím skôr nás hnala vpred. Ani sme sa nenazdali a už sme sa ocitli na vrchole. Aj napriek tomu, že viacerí zdolávame Veľký Choč pravidelne každý rok, stále sa nevieme nabažiť toho prekrásneho výhľadu a nebolo tomu ináč ani tento krát. Výhľad na Oravu, Liptov, Tatry, Poľsko, Veľký Rozsutec a vlastne okružný výhľad na všetky strany  nás opäť raz premohol a pohltil tak, že sme niektorí strácali slová a len nemo hľadeli na našu prekrásnu krajinu, na to naše nádherné Slovensko.
Po potlačení emócií niektorých zúčastnených, ktorí sa tam ocitli prvý krát, sme si zaspievali hymnu Slovenskej republiky v pôvodnom znení, ako bola napísaná v roku 1844 – Ponad Tatru blýska. Na vrchole zazneli dva veľmi pútavé a na pravdu poukazujúce príhovory a báseň od jedného z najvýznamnejších štúrovcov – Janka Kráľa. Pri pohľade na našu prekrásnu krajinu sme si ešte zaspievali hymnu SP a za asistencie spevu sme sa vydali na cestu späť. Ďalšou zastávkou pod vrcholom bol “Hotel Choč”, kde sme si opekali a najedli sa a kde prebehla vedomostná súťaž, v ktorej sme si otestovali naše znalosti zväčša z našej národnej histórie. Výherca dostal malú pozornosť a pomaly sme sa pobrali pokračovať na ceste späť do uponáhľaného sveta. Počas cesty dole sme viackrát zažili rôzne komické situácie, ktoré nás dobre pobavili a ani sme sa nenazdali a už sme opäť stáli na parkovisku vo Valaskej Dubovej.
Tento výlet hodnotíme veľmi kladne. Prežili sme skvelý deň, plný úsmevu, čo sa v dnešnom kapitalistickom svete už tak často nestáva.
Na záver môžeme len dodať, že o rok tradičný výstup na Veľký Choč samozrejme nebude chýbať a opäť sa Chočom budú rozliehať národné piesne a vo vetre bude viať vlajka s naším dvojkrížom.

SP Sever

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: