Spišiak s Lipšicom zasahujú, bohužial opäť neskoro

21. septembra. 2011 o 16:20 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na Spišiak s Lipšicom zasahujú, bohužial opäť neskoro

Na verejnom zhromaždení, dňa 3.9. 2011 konanom v Maduniciach, sme občanom Maduníc prisľúbili, že budeme monitorovať situáciu v tejto obci. My sľuby plníme, preto naši členovia a sympatizanti pravidelne navštevujú obec. Tak to bolo i dňa 10.9. 2011, kedy dvadsaťčlenná hliadka zložená z členov Ľudovej strany Naše Slovensko a Slovenskej pospolitosti navštívila túto obec. Voľný čas, ktorý sme mali v toto pekné slnečné sobotňajšie popoludnie sme využili na prechádzku po Maduniciach. Po obci sme sa prechádzali asi hodinu. Pozhovárali sme sa s občanmi, dali si výbornú madunickú zmrzlinu. Maduničania nás vítali a boli radi, že sa o ich problémy niekto zaujíma. Pozreli sme si pamätník Jána Hollého, ktorého okolie sa v súčasnosti rekonštruuje.
   Pri odchode nás zastihli policajné hliadky, ktoré prišli, keď sme nasadali do áut. Začali zbesilo pobehovať a opisovať evidenčné čísla áut. Naša kolóna sa vydala smerom na Piešťany. Celú cestu do piešťan nás sledovali dve policajné autá a jeden príslušník v civile na civilnom aute. Po vjazde do Piešťan už boli v pohotovosti ďalšie tri policajné autá, ktoré zastavili našu kolónu a začali s kontrolovaním. Nebola to obyčajná cestná kontrola, nakoľko tento zásah riadil príslušník PZ v civile. Kontolované boli batožinové priestory a legitimovaná celá posádka všetkých áut. Cieľom bolo otravovať ľudí, ktorí paradoxne chceli polícii pomáhať v monitorovaní situácie a v potieraní kriminality. Ďalším cieľom bolo zmonitorovať ľudí, ktorých označia za nebezpečných extrémistov len preto, že si dovolili ísť na zmrzlinu v nejakej obci, či meste. Na moje otázky, kde boli, ked umlátili pána Poláka na smrť príslušníci nevedeli odpovedať. Keď som sa pýtal, prečo nás kontrolujú, či sme spôsobili nejaký priestupok odpovedali, že preto, lebo mám na sebe tričko Slovenskej pospolitosti. V konverzácii s príslušníkmi PZ som pokračoval a bolo im ľúto, že ich nadriadení ich nútia nám otravovať život. Dokonca nám vyjadrovali sympatie. Po pol hodine nás pustili a my sme pokračovali v ceste. Dôležité je si všimnúť, že nás zadržali mimo mesta, aby táto policajná šikana nebola na očiach občanov maduníc. Aby nevideli, že na ich problémy polícia kašle a venuje sa radšej šikanovaniu aktivistov za ľudské práva.
   Ako je možné, že policajné vedenie je schopné vyslať na zmonitorovanie slušných ľudí, ktorí sa previnili iba tým, že majú iný názor ako vláda, jedenásť policajných príslušníkov, použiť šesť áut, ktoré prišli z Trnavy a Piešťan? A keď bola polícia volaná na miesto incidentu, kde sa cigánski rasisti vyhrážali zabitím bielym ľuďom v Maduniciach bola vyslaná jedna hliadka, ktorá ani nevyhľadala výtržníkov, ktorí tieto slová bez strachu povedali. Po tomto incidente bol na smrť zbitý pán Andrej Polák. KR PZ Trnava sa vyjadrovalo v tom zmysle, že niesú peniaze na to, aby posielali viac hliadok do obce Madunice. A keď sa tam ukážu členovia ĽSNS a SP, tak vyšlú jedenásť policajtov a šesť osobných motorových vozidiel. Na to peniaze sú? Vyzývam vládu, najmä zloboha a klamára Lipšica, chceme odpoveď na naše otázky. Aby to pochopil aj negramotný cestný pirát Spišiak, otázky položím jasne. Do kedy nám budete tvrdiť, že na ochranu slušných ľudí peniaze niesú, zatial čo na monitorovanie opozície peniaze sú? Nebolo by lepšie tieto prostriedky, políciu, či Slovenskú informačnú službu využiť na monitorovanie kriminálnych živlov, drogových dílerov, či pouličných násilníkov? Myslím, že sa pýtam v mene všetkých slušných ľudí, ktorí veľmi dobre poznájú odpovede na tieto otázky. Len vy akosi mlčíte. Buď ste hlupáci, alebo ochrancovia zločincov. Mali ste zasahovať proti násilníkom a rasistom dňa 21. augusta, nie proti ľuďom, ktorí na vašu nečinnosť poukazujú.

                                                                        
Jakub Hromoslav Škrabák


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: