Iránsky prezident tvrdí – holokaust je lož!

9. septembra. 2011 o 15:27 | Kategória: Sionizmus, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Iránsky prezident tvrdí – holokaust je lož!

Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád opätovne označil holokaust za “veľkú lož”. Tieto slová vyslovil počas vystúpenia pred miestnou univerzitou, kde sa konal jeden z protiizraelských mítingov, organizovaných vládou každý rok v celom Iráne.
Podľa slov nejvyššieho iránského predstaviteľa, kotrého citovala nemecká tlačová agentúra DPA, “sa sionistický režim opiera o mnoho zavádzaní a klamstiev, jedným z nich je holokaust”.
Iránska štátna televízia uviedla, že sa na štátom zorganizovaných demonštráciách zúčastňue milióny ľudí, kotrí vyjadrujú podporu Palestínčanom a oslobodeniu ich územia od okupácie sionistickým režimom Izraela. Ahmadínedžád v prejave vyzval na odstránenie Izraela – s tým, že Irán tento svoj postoj a politiku nikdy nezmení.
Zosnulý veľký ajatolláh Rúholláh Comejní, vodca islamskej revolúcie z roku 1979, vyhlásil polsedný piatok v pôstnom mesiaci ramadán za Deň Jeruzalema a vyzval na výročné masové protesty proti Izraelu na podporu Palestínčanov.

Iránaksy prezident opäť zdôraznil, že proti židom ako takým nemá nič, ale mali by opustiť okupované územia a prenechať ich právoplatným majiteľom a sami sa vrátiť do krajín, odkiaľ pochádzajú.
Zároveň dodal, že neuzná ani izraelskú vládu, ani izraelský národ, poznamenajúc, že holocaust je lož a skutočný holocaust sa podľa neho odohráva na Palestínčanoch.

Zdroj: tlač


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: