Zločiny demokratov: Masaker civilistov v líbyjskom meste Zlítan

29. augusta. 2011 o 20:01 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Zločiny demokratov: Masaker civilistov v líbyjskom meste Zlítan

Vražda 33 detí, 32 žien a 20 mužov. Demokracia opäť potvrdila, že patrí k  najzločinnejším a najodpornejším režimom v dejinách ľudstva.

Zlítan je líbijské mesto, nachádzajúce sa na západe krajiny, asi 160 km východne od hlavného mesta Tripolis. Je významným administratívnym, ekonomickým ale najmä kultúrnym centrom – nachádzajú sa tu z najvýznamnejšie univerzity, napríklad Islamská univerzita Al – Asmariya s Fakultou umenia a vied, Fakultou ekonómie a politických štúdií, Fakultou zubárstva a ústnej chirurgie a Pedagogickou fakultou. Okrem mesta nesie názov Zlítan aj celá administratívna oblasť.

Tzv. povstanie v Zlítane

V súčasnej vojne v Líbyi však Zlítan predstavoval dôležitý strategický bod, okrem iného pre svoju blízkosť k hlavnému mestu Tripolis. Možno tvrdiť, že Zlítan je bránou k Tripolisu. Krátko po tom, ako ozbrojenci dobili mesto Misuráta, začali v záujme svojho rýchleho postupu provokovať a podnecovať k násilnostiam aj obyvateľov meste Zlítan. Tieto akcie vyústili do zrážok v meste (demokrati ich označujú ako „povstanie“), ktoré však boli miestnymi poriadkovými jednotkami a angažovanými obyvateľmi rýchlo potlačené. Nasledovali masové demonštrácie obyvateľstva, ktoré odsúdili násilie zo strany ozbrojencov a NATO. Taktiež zaznela požiadavka na okamžité ukončenie provokácií a bojov. Dňa 17. júna 2011, po porážke „povstania“, hovorca ozbrojencov oficiálne priznal, že podnecovali a podporovali tieto násilnosti.

Bitka o Zlítan

Napriek tomu, že demokrati oficiálne priznali porážku tzv. povstania v Ziltane, nemienili sa vzdať. Dňa 21. júla 2011 vypukli boje o mesto medzi vládnymi silami a ozbrojencami. Bezprostredne po vypuknutí bojov však začalo hroziť obkľúčenie ozbrojencov vládnymi silami, ktoré mali v úmysle odrezať ich od zázemia pri Souq al Thulatha.

Nakoľko začala ozbrojencov hroziť vážna katastrofa, ktorá sa zdala v noci z 23. na 24. júla už nezvratná, do hry sa opäť vložili demokrati z NATO. Dňa 25. júla 2011 líbyjská vláda oznámila verejnosti výsledok vzdušného útoku, v ktorom demokrati zbombardovali menšiu ziltanskú nemocnicu. Výsledkom bolo 11 mŕtvych civilistov. Okrem nemocnice bol zbombardovaný aj sklad jedla a niekoľko ďalších civilných budov. Každému bolo v tomto okamihu jasné, že NATO berie v tomto konflikte civilistov ako rukojemníkov a že bombardovaním civilných cieľov a usmrcovaním civilistov chce zlomiť morálku líbyjského ľudu (podobne, ako v roku 1999 v Juhoslávii). Kam však až v tomto vydieraní zájde, to ešte nikto netušil…

Masakra civilistov

Dňa 9. augusta 2011 líbyjská vláda oznámila výsledok zatiaľ najťažšieho bombardovania civilistov počas tejto vojny. Počas uplynulých hodín zahynulo pri bombardovaní civilných oblastí Zlítanu 85 civilistov, z toho 33 detí, 32 žien a 20 mužov. Napriek tvrdeniam líbyjskej vlády sa pokúsili niektoré demokratické médiá dementovať, prípadne zľahčovať túto masakru. V reakcii na tieto odporné propagandistické a spravodajské hry líbyjská televízia odvysielala zábery zhorených tiel ľudí, ktorí boli zavraždení demokratmi z NATO.

Nasledujúce videá obsahujú zábery zhorených a roztrhaných tiel detí, naozaj neodporúčame pre slabšie povahy

http://www.youtube.com/watch?v=aUyPxBz9XgI

http://www.youtube.com/watch?v=zbUXPvm_318

Čl. 51 ods. 2 Dodatkového protokolu I. k Ženevským zmluvám ustanovuje:

„Civilné obyvateľstvo ako také, ako i jednotlivé civilné osoby, nesmú byť predmetom útoku. Násilné činy alebo hrozby násilnými činmi, ktorých základným cieľom je terorizovanie civilného obyvateľstva, sú zakázané.“

Vo svetle medzinárodného práva, ako inak máme označiť usmrtenie 33 detí, 32 žien a 20 mužov v Zlítane, ak nie ako VRAŽDU.

Po tomto odpornom a barbarskom čine, ktorí je hodný tých najhorších zločincov, vyhlásila líbyjská vláda trojdňový štátny smútok.

Ozbrojenci nakoniec Zlítan obsadili. Po masívnom bombardovaní začali s rozsiahlou ofenzívou, po ktorej bolo mesto obsadené. Je však zrejmé, že bez bombardovania, by nebola žiadna ofenzíva na Zlítan mysliteľná. A keďže Zlítan je bránou do Tripolisu, tak ani žiadny útok na Tripolis. Možno tvrdiť, že bombardovaním Zlítanu, NATO vyhralo ozbrojencom vojnu.

Záver
Každému slušnému človeku musí byť jasné, o čo v skutočnosti demokratom v Líbyi ide. Žiadne ľudské práva, žiaden humanizmus, žiadna demokracia… ale nové odbytiská, nová ropa, nová zem. Bývalý poradca amerického prezidenta a geostratég Zbigniew Brzezinski kedysi prirovnal svet ku veľkej šachovnici. Líbya je tu len ďalším políčkom, ktoré však demokrati neváhajú obsadiť ani za cenu vraždenia žien a detí!

Hanba všetkým tzv. demokratom, ktorí toto VRAŽDENIE obhajujú!

-aktivista-


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: