Rasistický útok v Maduniciach

25. augusta. 2011 o 13:59 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Rasistický útok v Maduniciach

Madunice 21. august 2011 – miestni cigáni napadli neďaleko vlastného domu 63 ročného dôchodcu. Podľa dostupných informácii došlo k napadnutiu okolo jednej hodiny nočnej, pri návrate dôchodcu z dedinskej zábavy. Jeden z útočníkov ho udrel kovovou rúrkou do hlavy, na čo napadnutý spadol na zem. K útoku sa pridali ďalší páchatelia, ktorí ho začali kopať do hlavy a uší. Zranený muž upadol do kómy a momentálne ešte stále leží v kritickom stave v nemocnici kde bojuje o život.
Tamojší obyvatelia nenachádzajú na tento čin slov. O napadnutom hovoria len v dobrom a sami sa boja čo i len prejsť večer po ulici. Dôchodcu previezli do nemocnice v Trnave, kde má za sebou štvorhodinovú operáciu a jeho stav je veľmi vážny.
Policajti cigánov  chytili a nakoľko sa k činu už priznali, hrozí im 10 ročné väzenie. Páchateľov dedinčania poznajú veľmi dobre, starosti im robia od mája. Starostka ich doslova prosila, aby neprovokovali. Tí sa pred útokom miestnym vyhrážali, že bielym ukážu kto je v Maduniciach pánom.
Manželka napadnutého s plačom vyzývala “najvyšších”, aby s tým už niečo začali robiť. Tvrdila, že toto bol tiež rasový útok. Ľudia proti rasizmu a podobná mimovládna svoloč samozrejme mlčí.

Zdroj: Tlač


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: