Protikresťanská búrka v Španielsku

25. augusta. 2011 o 13:49 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Protikresťanská búrka v Španielsku

Madrid 18. august 2011 –  Návšteva pápeža Benedikta XVI. v Madride vyhnala v stredu večer do ulíc tisíce demonštrantov protestujúcich proti kresťanstvu, ktorí svoje protikresťanské protesty zakrývajú, ako nespokojnosť s vysokými finančnými nákladmi, ktoré musí sčasti pokrývať štát napriek tomu, že španielska ekonomika v súčasnosti zápasí s hlbokou krízou.

Na demonštrácii sa podieľala viac ako stovka prevažne anarchistických a komunistických zoskupení sledujúcich najrôznejšie záujmy vrátane zmeny prístupu katolíckej cirkvi k právam sexuálnych menšín alebo prísnejšieho oddelenia cirkvi od štátu. Väčšinu účastníkov však údajne spájalo pobúrenie z toho, že niekoľkodňový festival katolíckej mládeže, na ktorý príde aj pápež, by mal oficiálne stáť 50,5 milióna eur. Organizátori festivalu ubezpečujú, že všetky podujatia sú financované samotnými pútnikmi a sponzormi. Kritici však namietajú, že súvisiace opatrenia si vyžiadajú ďalšie desiatky miliónov eur z vreciek daňových poplatníkov pre zvýšenú bezpečnosť pútnikov. To že je to najmä kvôli nim si možno ani neuvedomujú.

Odporcov festivalu a spievajúcich pútnikov spočiatku oddeľovali príslušníci poriadkovej polície, situácia sa však vymkla spod kontroly po tom, ako zadržali jedného z demonštrantov, ktorý na policajtov zaútočil fľašou. Podľa zdrojov tlačovej agentúry AP si zrážky medzi demonštrantami a políciou v centre španielskej metropoly vyžiadali 11 zranených vrátane dvoch policajtov. Osem demonštrantov polícia zadržala.

Podľa pápeža musí byť ekonomika zameraná na ľudí, nie na profit. “Človek musí byť v centre ekonomiky, ktorá nie je vykorisťovateľská, ale solidárna,” uviedol počas letu z Ríma do Madridu. Benedikta XVI. po prílete do Madridu vo štvrtok okolo poludnia a v popoludňajších hodinách privítal kráľovský pár a pútnici na námestí Plaza de Cibeles v centre mesta. Ide pritom už o jeho tretiu návštevu Španielska. Napriek tisícom proticirkevných demonštrantov sa púte a stretnutia s pápežom zúčastnilo viac ako dva milióny prevažne mladých veriacich ľudí.

Zdroj: Tlač

Protikresťanský odporcovia – prevažne anarchisti a komunisti

Časť prevažne mladých kresťanských pútnikov


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: