Mladosť

29. júna. 2011 o 13:01 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Mladosť

Keď premýšľam, ako zmeniť dušu našich ľudí, tak často nemôžem nájsť riešenia. Naši ľudia sa boja vyjadriť svoj názor. Sú ustráchaní ako stádo oviec, na ktoré šteká pes, keď sa ovca náhodou vydá iným smerom, ako chce bača. No tie ovce nevedia, že ak by sa nenechali zastrašiť tým psom, tak by s nimi nepohol nikto. Že pes by im nemohol ublížiť. Bača by im ani nechcel ublížiť, pretože z nich má veľa úžitku. Nikdy by im neublížil, pretože tak by ublížil sám sebe, stratil by živobytie.
No na to ovce nikdy neprídu. Lebo nemajú dar rozumu. My ten dar máme. A začať ho využívať, to je to, čo sa dá považovať za riešenie našich problémov.
Riešenie je jasné a úplne jednoduché. Len ako splniť to, aby sa ľudia prestali báť? Práve tomu sa venujem v tomto krátkom článku.  Mladosť. To je cesta, to je prostriedok na splnenie našich snov. V mladosti je energia a tú potrebujeme na zmenu. Energiu zmeniť stav vecí k lepšiemu. V mladosti je priebojnosť, sila, život i revolta. Práve túto energiu majú mladí ľudia. A i v minulosti sa ukázalo, že chuť niečo zmeniť a zvíťaziť mala práve mládež, pretože keď je chuť a odhodlanie niečo zmeniť a bojovať za zmenu, už je víťazstvo skoro isté. Len treba chcieť. My zo Slovenskej pospolitosti sme mladí a máme chuť zmeniť našich ľudí. Túto zmenu sme začali od seba, začali sme duchovnú revolúciu, ktorá ako plameň zapaľuje stále viac ľudí.  Učíme našich členov k zodpovednosti, k láske k vlasti, učíme ich nebáť sa a postaviť sa proti útlaku.
Ak chceme oslovovať mládež, mali by sme vedieť čo, alebo kto je to mládež. Mládež je skupina národa, ktorá vstrebáva informácie a vedomosti z okolného sveta. Zatiaľ sa iba učí, ako funguje tento svet a systém v ňom. No ak táto mládež zistí, ako funguje tento prehnitý systém, ktorý zotročuje národy, postaví sa proti nemu a začne pociťovať spravodlivý hnev, ale i strach o svoju budúcnosť. Budúcnosť pre nás mládež vôbec nieje ružová. Nastane ešte väčšia totalita, ako je teraz. Opatrenia proti slobodnému mysleniu budú čoraz prísnejšie. Preto mládež musí zapáliť oheň revolúcie, ktorá zvrhne tyranský systém, ktorý nad nami visí ako čierny mrak. Zvrhnúť choré a protiľudské systémy ako kapitalizmus, či komunizmus. To je naša úloha, to je poslanie súčasnej mládeže.
Nestojíme na ľavej, ani pravej strane. Stojíme na strane ľudstva a slobody. To je naše smerovanie. Slobodná spoločnost. Slobodný svet, kde každý národ na svojom území si je pánom. Svet plný jedinečnosti kultúr. Nie bezduchý a antikultúrny svet, ku ktorému nás vedie chorá idea multikulturalizmu. Hlavne slobodná Európa, kde národy búdú žiť v mieri a porozumení, kde nebudú štvané proti sebe kvôli zisku. Nedovolíme už viac triedne rozdiely a konflikty. Nikto nemá právo sa vyvyšovať nad ostatných. Všetci sme si rovní bez rozdielu triedy. Budeme bojovať za to, aby bohatí nezdierali chudobných. Aby majitelia fabrík nevykorisťovali pracujúcich. Aby medzinárodné banky nezarábali svoje špinavé peniaze na neštastí obyčajných ľudí. Pretože sme jedna krv, jeden národ, bez rozdielu, kto je zaradený do ktorej triedy.
Nerobíme rozdiely v subkultúrach. Nerobíme rozdiely v tom, akú hudbu človek počúva. Nás nespája subkultúra, štýl obliekania, či hudba. Nás spája spoločná myšlienka. Myšlienka európskej revolúcie. To je dôležité. Nie nejaké rozdiely, ale myšlienka a rovnaký cieľ, ktorý chceme dosiahnuť. A tým cieľom je sloboda.A ten, kto miluje slobodu, pridá sa k nám.
Sloboda je to najdôležitejšie, čo človek môže vlastniť. My ju teraz nemáme a preto sme sa rozhodli, že o ňu chceme bojovať. Sme pripravení znášať krivdy, bolesť, budeme krvácať, kým slobodu nezískame. Svojou mladosťou a energiou sa postavíme tomuto prehnitému systému. Vždy a všade budme upozorňovať na problémy, ktoré trápia našu spoločnosť. Budeme presviedčať aj zbytok mládeže, ktorý ešte stále verí, že slobodu budú mať bez snahy. Svojou odvahou, bojovnosťou, kreatívnosťou a hlavne odhodlaním a chuťou presvedčíme viac ľudí a spolu vytvoríme silu, ktorej sa systém bude báť. A keď na nás bača pošle svojho psa, nepomôže mu to. Budeme držať spolu a nebudeme sa už viac báť. Pretože pravda je na našej strane. Mohutnou vlnou aktivizmu spolu strhneme ohradu, ktorá nás drží v zajatí. Mohutná túžba po slobode z nás bude tryskať ako rozpálená láva z útrob zeme. To je to, čo je mládeži vlastné, to je tá vlna vzdoru, ktorá sa musí preliať cez Európu, aby ju konečne očistila od všetkých neduhov. Preto musíme pracovať na tom, aby sa tento systém zrútil. A keď tento systém padne, budeme konečne žiť v mieri a slobode. Preto používajme ten dar. Dar rozumu, ktorý mládeži ešte nestihol zakrnieť.

Jakub Hromoslav Škrabák


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: