Ekoprojekt Orava

13. júna. 2011 o 11:51 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Ekoprojekt Orava

Oravská priehrada 12.jún 2011 –  členovia Slovenskej pospolitosti Sever, spolu s členmi Oravskej stráže a niekoľkými nacionalistami z Oravy, sa rozhodli, že voľný deň využijú užitočnejšie ako väčšina mladých ľudí. Preto sme si tento víkend vybrali okolie Oravskej priehrady, kde sme sa všetci dobrovoľne a zadarmo pustili do upratovania bordelu, ktorý “krášli” našu nádhernú prírodu.
Pri pohľade na tú krásnu prírodu a okolie Oravskej priehrady, no zároveň na množstvo fliaš a odpadkov, som sa nemohol ubrániť hnevu. Ako je možné, že niečo tak krásne môže byť zároveň tak zanedbávané?

Tie brehy Oravskej priehrady majú tak veľký potencionál, no tie kopy smetí  ho eliminujú. Predstavte si reakciu turistu, ktorý sa pôjde prejsť po brehu tohto skvostu Oravy a namiesto krásnej prechádzky bude prekračovať stovky fliaš, topánok, papierikov a inej špiny. Darmo potom budeme čakať, že sa takýto turista ešte vráti. Naopak, keby turistu čakal krásny výlet našou prírodou, o ktorú by sa ľudia viac zaujímali, tak turisti by tento kraj s veľkou obľubou vyhľadávali a s radosťou by sa vracali. Tým by sa zvýšil turistický ruch, zlepšilo by sa meno Slovenska v očiach turistov. Mohlo by to mať za následok zvýšenie príjmov, či už pre hoteli, obchody a iné domáce odvetvia, kde podnikajú drobní podnikatelia ( vzhľadom k tomu, že by táto lokalita bola viac vyhľadávanejšia ako je dnes). To je už ale otázka pre tých, čo sedia v mestských zastupiteľstvách a mali by sa o to starať. Resp. výzva pre našich ľudí, ktorý už o 3 roky obsadia kreslá v mestských zastupiteľstvách.
No späť k zbieraniu. Spoločne sa nám v nedeľu podarilo vyzbierať cca 46 vriec odpadu a aspoň zbežne vyčistiť malú časť priehrady. Týmto Ekoprojektom to však neskončilo, ba práve naopak. Čoraz častejšie a v čoraz väčších účastiach máme v pláne rozbehnúť pravidelné čistenie nášho severného Slovenska. Toto je naša krajina a tak sa o ňu musíme starať! Je len na nás, ako bude vyzerať naše okolie, či budeme žiť v bordeli ako asociálni paraziti, alebo sa budeme starať o svoje okolie. Spoločne sa nám raz podarí vyčistiť celé Slovensko od špiny, ktorá je v našej krásnej krajine. Či už voľne pohodený v prírode, alebo dehonestujúci našu krajinu združovaný niekde v osade, či niekde v parlamente. Spoločne proti špine v našej krajine! Spoločne za krajšie Slovensko!

Verní sebe,svorne napred!
Staršina MO SP Sever

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: