Úspešná blokáda deviantov!

6. júna. 2011 o 21:15 | Kategória: Domáce udalosti, Reakcie | Komentáre vypnuté na Úspešná blokáda deviantov!

Pre slušného Slováka je to len ťažko pochopiteľné… prečo má niekto vnútornú potrebu systematicky hučať do verejnosti o svojich zvrátených chúťkach? Je to určitá forma exhibicionizmu? Je to jeden z prejavov samotnej deviácie? Alebo je to len dôsledok zanedbanej výchovy zo strany rodičov? A prečo si tieto osoby vlastne myslia, že pracujúcich Slovákov, ktorí majú dosť vlastných problémov, vôbec zaujíma, o koho, prípadne o čo sa chcú tieto osoby registrovane otierať?

Proti deviácii!
Bratislava 4. júna 2011 -a národní aktivisti sa zúčastnili blokády „pochodu“ propagátorov homosexuality. Približne okolo 12:00 sa začali na Hviezdoslavovom námestí stretávať rozličné skupinky národných aktivistov, ktorí prišli vyjadriť svoj nesúhlas s propagáciou homosexuality a sexuálnej deviácie.

Dav sa sformoval približne okolo jednej hodiny popoludní. V tom čase už bola väčšina národných aktivistov na Hviezdoslavom námestí, rozprestreli sa transparenty. V porovnaní s minuloročnou bola organizácia tohtoročnej akcie homosexuálov pomerne odlišná. Organizátori sa rozhodli svoju akciu úplne odizolovať od verejnosti. Hviezdoslavovo námestie bolo zo všetkých strán absolútne uzatvorené. Deviantov delili od ostatného sveta policajné zátarasy, asi dva rady policajných ťažkoodencov a niekoľko jedincov z radov organizátorov. V zátarasách na oboch stranách námestia sa nachádzali asi len meter široké vchody. Priechod cez Strakovú ulicu (Panská – Ventúrska) bol znemožnený úplne. Pravda.sk napísala na margo tejto izolácie toto – Námestie pripomínalo nedobytnú pevnosť, keďže z každej strany boli postavené zátarasy a policajti a ťažkoodenci dohliadali na poriadok .

Na tomto mieste je dôležité povedať, že tak ako minuloročný, tak aj tohtoročný protest proti deviácii mal svoj mimoriadny význam – národným aktivistom sa podarilo akciu deviantov odizolovať od zrakov verejnosti. Národní aktivisti si tak, ako všetci slušní ľudia, uvedomujú nebezpečnosť takýchto akcií pre zdravý a slušný vývoj svojich detí. Z tohto pohľadu treba vnímať dosiahnutý výsledok – t.j. úplná izolácia akcie – veľmi pozitívne.

Absolútna izolácia od zrakov verejnosti mohla mať vplyv aj na účasť na tejto akcii. Všetci účastníci videli, že oproti minulému roku boli rady účastníkov tohto „pochodu“ redšie. Znudení „ľudskoprávni aktivisti“ sedeli na trávniku na Hviezdoslavovom námestí a pred pódiom sa nachádzal veľký priestor, ktorý zíval prázdnotou. Skutočnosť, že sa tohtoročnej akcie zúčastnilo menej ľudí, ako vlani, potvrdzujú aj slová organizátorky, ktorá sa pre Aktuálne.sk vyjadrila, že účastníkov je menej, ako predpokladali . Odhady, ktoré sa nesnažili nič vylepšovať, odhadli počty približne rovnako – po 400 na oboch stranách.

Tento rok nemohli organizátori počítať dokonca ani s tým, že by počet účastníkov svojej akcie umelo zvyšovali zástupmi prechádzajúcich zvedavých turistov – takmer každý turista, ktorý videl na námestí stáť policajné kordóny, asi meter široký priechod a homoorganizátorov zízajúcich prichádzajúcim do tašky či kabelky, si vstup na tento izolovaný priestor veľmi rýchlo rozmyslel. Keď už hovoríme o turistoch, nie je možné nespomenúť významný počet zahraničných podporovateľov tejto akcie. Už citovaná Pravda.sk napísala – Úvodný program Dúhového pochodu, ktorý sa začal o 13.00 sa tiež niesol v pokojnej komornej atmosfére, na Hviezdoslavovom námestí bolo približne 400 ľudí, veľa z nich bolo cudzincov. Bez týchto cudzincov by boli počty účastníkov tzv. Dúhového Pridu asi ešte úbohejšie…

Presun cez Nový most…
Okolo 16:30 sa zhromaždení vydali na „pochod“. Po siláckych vyjadreniach organizátorov o fantastickom zabezpečení celej akcie viacerí očakávali, že tento rok sa homosexuáli vyberú v sprievode cez mesto. Vlani organizátori vďaka blokáde národných aktivistov zrušili plánovaný sprievod mestom a obmedzili sa len na prechod po Novom moste. Ak národní aktivisti vlani považovali za úspech, že bol „pochod“ deviantov zablokovaný, môžeme ich tento rok vyhlásiť za víťazov na plnej čiare – nielen, že počet deviantov výrazne klesol a boli dôsledne izolovaní od ostatného sveta, slušným ľuďom sa podarilo ich „pochod“ mestom opäť zastaviť!

Počas prechodu dôsledne strážili uzatvorený priestor presunu policajní ťažkoodenci. A treba povedať, že naozaj dôsledne. Nepustili skutočne nikoho. Skupina národných aktivistov, nachádzajúcich sa v podchode pod Novým mostom, mala možnosť vidieť túto prazvláštnu činnosť na vlastné oči. Ľudia, ktorí náhodou v tomto čase vystúpili z autobusu pod Novým mostom a chceli pokračovať ďalej do mesta, prípadne sa z mesta vracali, boli nútení preskakovať múr a zábradlie… a to všetko priamo pred zrakmi policajtov! Vrchol táto absurdnosť dosiahla, keď musela toto zábradlie prekonávať skupina mamičiek s kočíkmi! Toto však „ľudskoprávnych“ nezaujímalo… aj mamička s kočíkom sa totiž musí prispôsobiť ich ľudskému právu vykričať do sveta svoje sexuálne pachute a preto nech sa páči – lezte si s kočíkom cez zábradlie!

Záver
Treba povedať, že v rámci tejto akcie využili národní aktivisti maximum zo svojich možností a s počtom približne 400 ľudí sa im podarilo akciu odizolovať a zablokovať. Mnohí zvyknú porovnávať podobné akcie so zhromaždeniami v Belehrade, alebo v Moskve. Tu je však dôležité poukázať na jednu vec – akcií v Moskve či v Belehrade sa zúčastnilo oveľa väčšie množstvo ľudí, Belehrad hlásil dokonca až 8 000 odporcov propagácie homosexuality! Na tomto mieste treba vyjadriť spokojnosť s tým, že počet zúčastnených národných aktivistov narástol a súčasne vyjadriť odhodlanie tento trend udržať. Jedným dychom však treba dodať, že je nutné neustále vyzývať k aktivite tých, ktorí v sobotu z rôznych príčin neprišli. Pretože až sa vás bude jedného dňa vaše dieťa pýtať, prečo má jeho spolužiak dvoch otcov, alebo dve mamy… bude už zjavne neskoro protestovať!

odkazy na citované články:
http://spravy.pravda.sk/duhovy-pochod-sa-skoncil-policia-zadrzala-niekolkych-extremistov-10z-/sk_domace.asp?c=A110604_091528_sk_domace_p58
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolstvo-spolocnost/clanek.phtml?id=1234634
http://spravy.pravda.sk/duhovy-pochod-sa-skoncil-policia-zadrzala-niekolkych-extremistov-10z-/sk_domace.asp?c=A110604_091528_sk_domace_p58

Aktivista


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: