Výstup na Tri vrchy

31. máj. 2011 o 10:03 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Výstup na Tri vrchy

Ružomberok 22. mája 2011 – členovia SP zo severu Slovenska zorganizovali v Ružomberku výstup na vrch Pleška nad Černovou, známy hlavne pod názvom Tri vrchy. Aj napriek nepriaznivej predpovedi počasia vyrazilo niekoľko členov a sympatizantov SP v ranných hodinách do hôr. Cestou na vrchol sme sa dobre zapotili, nie však pre to, že by išlo o nejako extra náročný výstup, ale preto, že po ceste nám príjemne svietilo slnko a teploty sa pohybovali, ako v strede leta. Tesne pred vrcholom už každý nedočkavo pridával do kroku, pretože nás hnala chuť aj na dobre opečené klobásky a špekáčky, na ktoré sa každý tešil už od rána. Na vrchole sme sa následne kochali pekným výhľadom a prekrásnou prírodou, ktorú nám ubránili a zanechali naši predkovia. Čo však odovzdáme našim deťom je len na nás. Ale takouto cestou rozpredávania, privatizovania a podobných vlastizradných krokov “našej” vlády, nám toho veľa neostane a aj preto, nie len, že neustúpime ani o krok, ale ešte o to mohutnejšie sa postavíme na obranu toho čo ešte máme. Na obranu nášho Slovenska, našej prekrásnej domoviny!
Na vrchole “troch vrchov” sme si posadali a nad hlavami sa nám týčil dvojkríž a mnohých zúčastnených zaplavil pocit hrdosti pri pohľade na tú našu slovenskú prírodu. Nie, táto príroda a krajina, tento dokonalý kúsok zeme nepatrí tým vlastizradným politikom, ktorý by nás predali aj za deravý groš, či za kvapku z mŕtveho mora, im tak srdcu blízkeho. Táto krajina patrí nám! Každému Slovákovi a Slovenke….
Z toho krásneho pohľadu na okolité dediny, mesto Ružomberok, či Liptovskú maru nás opäť popohnal hlad a presunuli sme sa na miesto, kde sme si oddýchli a doplnili svoje sily. V pokoji sme sa  najedli, podiskutovali, načerpali nové sily a užívali si ten božský kľud, ktorý väčšina ľudí dnes v tejto uponáhľanej dobe, už ani nepozná. Žiadne autá, žiadny uponáhľaní chodci, ani asociálny paraziti, ktorí na našom Slovensku veľmi radi dennodenne “spríjemňujú” život slušným ľuďom .
Cesta dole bola živšia, plnšia rôznych komických situácii a akrobatických kreácií na šmykľavom teréne, keďže nás práve vtedy zastihol dážď. Domov sme došli všetci živí a zdraví s dobrým pocitom, že sme príjemne strávili nedeľný deň, v kruhu skvelých ľudí a vynikajúcej atmosféry.
Ostáva mi už len vytknúť, tým, ktorí sa mohli zúčastniť a nezúčastnili sa z toho dôvodu, že sa im nechcelo! Hanba vám lenivci, opäť ste premrhali ďalší deň doma pri počítači, namiesto skvelého dňa v príjemnom kolektíve.

SP Sever

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: