Protivládny protest v réžii nacionalistov

5. mája. 2011 o 10:41 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Protivládny protest v réžii nacionalistov

Prešov 1. mája 2011 – „Zvolajme si ľudové zhromaždenia, zíďme sa čím viacerí a hovorme, len pre Boha živého nemlčme, lebo to zapácha hrobom!“  Tento dnešnú situáciu vystihujúci výrok, ktorý povedal otec národa- Andrej Hlinka pred viac ako storočím, je do neba volajúcou svätou pravdou! Preto sa Slovenská pospolitosť, Ľudová strana Naše Slovensko, Nové slobodné Slovensko a Miestny odbor Matice Slovenskej v Púchove  rozhodli spoločne zvolať zhromaždenie, kde sa nahlas povie, že takto to už ďalej nejde! 


To hrdé Slovensko a hrdí Slováci, ktorým vejú  na autách Slovenské symboly a ktorí každý deň uplne oprávnene nadávajú na túto vládu, tak dostali šancu vyjsť spoločne do ulíc a pokúsiť sa zmeniť tento prehnitý a totálne na hlavu postavený systém. Korupcia, klamstvá, zdražovanie, privatizovanie, či postupná likvidácia slovenskej štátnosti- to sú veci, ktoré náš národ zmietajú každý deň.  A preto sa nacionalisti rozhodli ukázať tejto vláde, že už je toho dosť! Dosť ožobračovania ! Dosť ničenia slovenského národa! Dosť týchto politikov!
Približne o 14tej hodine sa pred autobusovou stanicou, ktorá bola „okupovaná“ asociálnymi tiežobčanmy pomaly začali schádzať prvý nacionalisti! Ako sa blížila 15-ta hodina a s ňou tak očakávaní protest, tak pomaly aktivisti začali rozprestierať transparenty a bannery. Po 15tej hodine sme sa zaradili do dvojstupu a za skandovania hesiel ako :Slovensko, naša vlasť! Proti zvrhlej vláde! Za budúcnosť detí! My sme hrdý národ!…. sme sa presunuli pred budovu divadla Jonáša Záborského, kde si zúčastnení vypočuli príhovory od Otta Vollmanna (koordinátora ĽSNS pre východné Slovensko), po ňom nasledoval veľmi poučný a trefný príhovor dlhoročného bojovníka za pravdu pána Vladimíra Pavlíka(ĽSNS), ktorého neraz prerušoval búrlivý potlesk. Nasledoval príhovor aktivistu Slovenskej pospolitosti, ktorý v krátkosti prezentoval postoj SPi k tejto vláde a tomuto systému! A následne vyzval vládu SR, aby konečne pochopila, že nie oni, ale obyčajný slušní občania tvoria tento štát! Po tomto prejave vystúpil aktivista NSS, ktorého inšpiroval primitívny exibicionista  Alojz Hlina,  ktorý sa prišiel ukázať na námestie, dal sa odfotiť a behom 3 minút zmizol. 

Po prezentovaní svojich postrehov aktivistu Nového slobodného Slovenska ešte vystúpil Marián Mišún(ĽSNS), ktorý si servítku pred ústa nedáva a nazýva veci pravými menami. Tento živý prejav poukazujúci na parazitov v našich uliciach a v sakách sediacich vysoko postavených darmožráčov, bol posledným no zároveň, len jeden z prvých. Pretože nedeľňajšou demonštráciou neskončil náš boj za slušných ľudí, ale práve naopak! Sme len na začiatku boja za právo na dôstojný život v NAŠEJ krajine!
Ihneď po skončení demonštrácie sa spustil dážď, ako symbol toho, že aj pán Boh sa hnevá ako panuje a hospodári „naša“ vláda.
Protivládnej demonštrácie sa zúčastnilo niekoľko stoviek odvážnych Slovákov a Sloveniek. Mnoho internetových bojovníkov, ktorý avizovali svoju účasť nakoniec ostali „bojovať“ zo svojou závislosťou a strachom opäť pri počítači. Počas akcie rozdávali naše sympatické a odhodlané dievčatá a ženy letáky, v ktorých sa zúčastnení mohli dozvedieť viac o Slovenskej pospolitosti, ako aj o následnej podpore našej organizácie. Po ukončení demonštrácie sa ešte zúčastnení podpisovali pod petíciu požadujúcu zvýšenie kvóty na používanie jazykov národnostných menšín, ako aj za osadenie pamätníka obetiam bombardovania Prešova.
Akciu môžeme zhodnotiť aj kladne aj záporne. Priebeh akcie bol dobrý, organizácia tiež aj zúčastnení ľudia sa správali slušne. Čo však môžeme považovať za záporné je trošku zlé počasie, málo ľudí ,neochota a zaslepenosť, alebo lenivosť mnohých našich občanov, ktorý sa nezúčastnili. To však nás len presvedčilo, že nesmieme prestať a musíme ešte ráznejšie prebúdzať Slovensko, aby sa prebralo  z toho tvrdého spánku! 

SP Sever

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: