Veľkonočné turustické výstupy na Považí

27. apríla. 2011 o 16:16 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Veľkonočné turustické výstupy na Považí

Považie 22. – 23. apríla 2011 – Sviatočné dni si členovia MO SP Považie spolu s ďalšími mladými ľuďmi spestrili výletom do prírody. Na Veľký piatok sme navštívili rozhľadňu na Čubovom kopci (720 m.n.m), ktorá sa nachádza na Morave asi 400 m od štátnej hranice. Počasie nám prialo a na naše prekvapenie ani terén nebol náročný. Vybrali sme sa po modrej turistickej značke z Francovej Lhoty. Cesta nás zaviedla rovno k 18 m vysokej veži, ktorá je voľne prístupná. Na najvyššom poschodí o výhľade informujú tabuľky. Je tu umiestnená aj návštevná kronika.
Na Bielu sobotu sme sa prešli na bralnatý hrebeň nad vodnou nádržou Nosice, na Klapy (654 m.n.m). Tentoraz bol terén náročnejší, no ani to nás neodradilo a aj napriek strmému svahu sme vyšli na vrchol. Naskytol sa nám nádherný výhľad na okolie. Za veľkými Klapmi stojí osamelá skala, ktorá je v širokom okolí známa ako Cigánka. Pripomína hrbiacu sa ženu, o ktorej legenda hovorí, že tu za trest skamenela.
Po príjemne strávenom dni sme sa vybrali k rieke nazbierať vŕbové prútie a pustili sme sa do pletenia korbáčov na Veľkú noc.

Staršina MO Považie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: