Veľkonočný odkaz

20. apríla. 2011 o 15:42 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Veľkonočný odkaz

Kristus nie je legendou, ani mýtom, kde ho chceli zatlačiť antikristi (slobodomurári, ilumináti, komunisti…) – tí úhlavní nepriatelia pravdy, tí apokalyptickí jazdci dejín zla, podlosti a egoizmu. Diabol kráčal dejinami človeka v rôznom rúchu. Jeho stopy v  20. storočí zostali zaliate krvou a utrpením miliónov obetí. Prechádza ním odetý v metamýte totalít a pseudohumanizmu so súčtom miliónov vrážd. Jeho cieľom je dosiahnuť genocídu ľudstva a nemá k tomu ďaleko.

Ježiš Kristus bol ukrižovaný za to, že povedal pravdu mocným tohto sveta Farizejov, saducejov, veľkňazov, mocných pánov zo sanhedrinu, najvyšších sudcov nazval bez rozpakov obielenými hrobmi, ktoré sú biele a čisté na povrchu, zapáchajúce však vo vnútri, prevracal stoly peňazomencov, vtedajších bankárov pred chrámom, kupčíkom prevracal ich šiatre a vzal na nich bič, zahanboval udavačov, meštiackych nafúkancov a snobov. Mohli ho nezabiť?! Museli ho odsúdiť, zhanobiť a popraviť najpotupnejším spôsobom, určeným vzbúreným otrokom, ktorých ani nepovažovali za ľudí. Chceli zločinci pred dejinami urobiť z neho zločinca, a preto ho ukrižovali s lúpežníkmi a vrahmi po boku.

O otcovi a bohu židov Kristus vravel:
„Vy ste z otca diabla a žiadosti svojho otca chcete činiť. On bol vrahom ľudí od počiatku a nestál v pravde, lebo nieto v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, pretože je luhár a otec lži. Ale pretože ja hovorím pravdu, neveríte mi. Kto z vás ma usvedčí z hriechu? A keď pravdu hovorím, prečo mi neveríte? Kto je z Boha, počúva Božie slová; vy preto nepočúvate, lebo nie ste z Boha.“ (Jn, 8:44-47)

N.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: