Krásna Šeherezáda alebo Turecký lobbing?

15. marec. 2011 o 18:11 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Krásna Šeherezáda alebo Turecký lobbing?

Nie je na Slovensku asi jediný človek, ktorý by nepočul o telenovele so zaujímavým názvom Tisíc a jedna noc. Tento fenomén ovládol slovenské domácnosti v priebehu niekoľkých týždňov a príbeh krásnej lásky z tureckého prostredia uchvátil veľmi veľa ľudí. Nezáleží na veku. Nebudeme sa diviť, keď aj malé 8 ročné dievčatko, by raz chcelo byť také krásne ako Šeherezáda a taktiež zažívame v praxi, že aj staré panie, či unavené ženy z roboty si večer sadnú pred televíziu Markíza. Útok ako z jasného neba.
Teraz sa nám však naskytá istá otázka. Mali by sme za tým vidieť aj niečo viac?
Ako určite viete, po obrovskom návale telenoviel z Mexika či Južnej ameriky, veľkej záplave Slovenských často nevydarených seriálov sa zrazu objaví telenovela z prostredia pre nás neznámeho, z kultúry s ktorou veľa z nás ešte nemá skúsenosti – z Turecka. Príbeh odohrávajúci sa v Istanbule sa nám snaží ukázať, akí sú ľudia v Turecku rovnakí ako my.  Že medzi nimi a nami nie je žiaden rozdiel. Čo si ale myslíte vy? Opak je pravdou!
Je rok 2011, 7 rokov po vstupe Slovenska do Európskej únie a 4 roky po prijatí Rumunska a Bulharska. Nastal čas. Európska únia, ktorá sa síce rozpadáva je stále pre veľa krajín lukratívna a priečku číslo jedna ako hlavného kandidáta je rezervované pre Turecko. Krajina, ktorá je už čakateľom istý čas si začala do Európy pripravovať cestičku.  Nesnaží sa oklamať vysokých európskych hodnostárov ani nejakých do neba volajúcich zlodejov vládnucich v európskych krajinách, ale obyčajný ľud.  Vás!
Turecko je moslimská krajina, kde viac ako 97% obyvateľov vyznáva islam. Toto je nepopierateľný fakt, ktorí si každý musí uvedomiť. Islam nie je to, čo vidíte v televízii.  Moslimský radikalizmus, ženy zahalené v burkách, pôrodnosť v priemere 8 detí na jednu ženu. Toto je islam a vstupom Turecka do Európskej únie by sme týmto indivíduám iba otvorili dvere do vlastného domova. Stačí sa ísť pozrieť do väčších Európskych miest. Čo spôsobili v Londýne, Paríži či v susednej Viedni a kompletne v celom Nemecku.  Povolením vstupu až natoľko odlišnej kultúre stratíme aj to, čo nám ešte zostalo – kresťanstvo, zvyky, tradície. 
Nesmieme podľahnúť Tureckému lobbingu a musíme začať rozmýšľať triezvo. Je krásne oddýchnuť si pri srdcervúcom príbehu lásky no treba si popritom zachovať zdravý rozum. Tak ako nemôže v Mexiku len tak po lesoch pobehovať slepá Esmeralda alebo v Južnej Amerike sa nepestuje všade iba káva, ani v Turecku nie je islam taký krásny ako vyzerá. Preto si uvedomme  tie hlavné dôvody, prečo NIE TURECKU V EURÓPE!

Z.H.

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: