Ochranári zvierat, Cigáni v Družstevnej pri Hornáde jedia psov, ale…

4. marec. 2011 o 8:38 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na Ochranári zvierat, Cigáni v Družstevnej pri Hornáde jedia psov, ale…

Je to síce chvályhodne, že sa dožadujete sprísnenia legislatívy pre tých, ktorí svojich psíkov opustia, ale v tomto prípade som si takmer sto percentne istý, že nemáte žiadnu šancu v tom aby ste uspeli vo svojich protestoch.

V Družstevnej pri Hornáde chytá starosta túlavých psov a dáva ich Cigánom na mäso. Tvrdí, že na odchyt peniaze nie sú a Cigáni by ich zjedli aj tak. Starosta obce tvrdí, že miestni Cigáni jedia psy. Keďže sa ich po dedine túla hneď niekoľko a poplatok za odchyt obecnú kasu ruinuje, navrhol, aby štvornohých tulákov dávali chudobným obyvateľom na mäso.

Keď ochranári položili starostovi otázku, ako chce konkrétne riešiť situáciu, tak napísal: „ Ak jedia psy v celej Ázii aj v Čechách, prečo by ich nemohli jesť aj Rómovia z hladovej doliny, ak im to chutí. “ Podľa neho zákon predsa nezakazuje jesť psie mäso. „ Cigáni tie psy aj tak jedia. Bolo to tak aj v minulosti, chodili po ľuďoch a pýtali sa ich, či si môžu starého psa zobrať. Ak im chutí to mäso, tak prečo nie, veď jeme hady aj škorpióny ,“ myslí si asi najkrutejší starosta na Slovensku.Vo svojich tvrdých vyjadreniach problém nevidí.

„ Stojím si za tým, čo som povedal “.

So štvornohými tulákmi má Družstevná pri Hornáde veľké problémy. Podľa starostu má zo zákona právo túlavé zviera usmrtiť. „Jeden odchyt nás stál 500 € a to je pre obec drahé. Útulok tiež nie je najlacnejší. Stále sa tu potulujú psy a ľudia sa na ne sťažujú “. Cigáni by podľa neho mohli túlavé psy vyzbierať. „ Psy ma nevolili, ale ľudia. A tí odo mňa požadujú, aby boli pred túlavými psami chránení! “

Zdroj: Tlač, Robo Hakl

Čo k tomu dodať? Osobne by som sa nepohneval keby naši Cigáni boli takto zameraní aj na potkanov, veď na Luníku IX si ich vychovali habadej a poriadne veľkých mackov, no a keď vo Vietname sú potkany pochúťkou a dokonca veľkou špecialitou, tak nedokážem pochopiť, že ich takisto nejedia aj oni.

Možné je aj to, že oni by ich aj jedli, ale až vtedy ak by im ich naservíroval ich starosta.
 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: