Cez Manín…

4. marec. 2011 o 8:23 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Cez Manín…

26.02.2011 sa členovia MO SP Považie spolu s ďalšími mladými ľudmi zúčastnili jarnej túry po okolitej prírode Považsjkej Bystrice.  Za cieľ sme si tentokrát vybrali kopec Malý Manín (812 m.n.m.). Zvolili sme si najkratšiu, ale zato najobtiažnejšiu trasu, priamo na vrchol kopca.
Strmý kopec, vyvrátené stromy a skalnatý terén nás neodradzovali od nášho cieľa. Po zdolaní vrcholu sme sa kochali náderným výhľadom, kedže nám aj počasie prialo. Po krátkej prestávke sme zostupovali strmým chodníkom pomedzi skalné steny. Naša túra pokračovala cez nedalekú tiesňavu až k starej ľudovej škole, kde ako učiteľ pôsobil Peter Jilemnický. Tu sa mala nachádzať jeho pamätná izba, no na mieste sme zistili, že bola nahradená pohostinstvom, kultúrna pamiatka biznisom.
Je smutné, že v dnešnej dobe sa odsúva história národa na vedľajšiu kolaj a zabúda sa na tých, ktorí pre náš národ niečo znamenali. Jediné, čo nás potešilo po namáhavej túre bola asi zrekonštruovaná stena pred školou, na ktorej je osadená busta P. Jilemnického.

 MO SP Považie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: