Kde to žijeme?

23. februára. 2011 o 20:35 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Kde to žijeme?

Už ste zistili, že vaša čistá mzda je o pár eur nižšia? Ja som si to všimol dnes.  Na ekonomickom úseku mi povedali, že je to následok nejakej zmeny v odvodoch. Povieme si, “no veď v pohode, pár korún nás nezabije”. Ale v obchode som si všimol že stúpli aj ceny tovarov. To znamená že naše mesačné životné náklady opäť stúpli a príjem klesol. Tým klesá aj naša životná úroveň. Možno si poviete, že ak sa trochu uskromníme tak to nieje až taký problém. Ale dokedy si máme „uťahovať opasok„ (čo naši politici s obľubou hovoria), keď už takmer každý týždeň počúvam, že niečo bude drahšie (energie, potraviny, benzín, diaľničné známky, …) .

Je mi už zle z tohto systému, keď štát každú chvíľu nájde nejaký spôsob ako „vyžmýkať“ viac peňazí z pracujúcich občanov. Povinne si platíme odvody do zdravotnej poisťovne, a keď chceme ísť k lekárovi, tak sa nám môže stať, že s vašou poisťovňou nemajú zmluvu, alebo že už vyčerpali nejaké  limity. Dokonca som nedávno počul, že naša „múdra vláda“ chce spraviť zoznam chorôb, na ktoré bude treba špeciálne pripoistenie (samozrejme platene), ktoré keď nebudete mať, tak si liečbu budete platiť sami. Kde to žijeme? Stále väčšie odvody a stále menšia starostlivosť. Koľko ešte máme platiť aby sme za naše peniaze aj dostali to, za čo si platíme?

Všade len počúvam, že na nič nie sú peniaze. Avšak zvláštne je, že každý deň počúvam v médiach o nejakých prehnaných odmenách zamestnancov nominovaných politickými stranami v štátnych podnikoch, predražených tendroch a podobnom rozkrádaní a plytvaní peniazmi. Prečo tieto peniaze nejdú napríklad na zdravotníctvo, alebo na opravu ciest?
Prečo si musíme ničiť naše autá na rozbitých cestách? Prečo rapídne zdraželi diaľničné známky, keď tu máme mýto? (Argument „Veď už dlho nešli cenovo hore“ mi pripadá ako výhovorka pre tupé slovenské ovečky (= občanov)).

Stále platím štátu viac a viac z toho mála čo mám, dostávam stále menšiu a menšiu protihodnotu, a štát je stále viac a viac zadĺžený. To lejeme peniaze do čiernej diery?

Som mladý človek, ktorý si začal privyrábať už popri strednej škole a doteraz nemám vlastné bývanie, lebo nechcem žiť na dlh (= byť nevoľníkom banky).  Aby toho nebolo málo tak štát mi každú chvíľu hádže ďalšie polená pod nohy, ako je napr. daň s predaja nehnuteľnosti, ktorá ich cenu môže navýšiť, vyššie výdavky na život, vďaka ktorým si budem môcť menej odložiť na vlastné bývanie, atď.

Ako vrchol všetkého som sa dnes dozvedel, že vláda chce rozdávať jedlo „sociálne slabým“ ako kompenzáciu zdražovania. Prečo nekompenzujú zdražovanie tým, čo sú (a aj budú) prínosom pre štát, ale kompenzujú ho tým, čo na ňom len parazitujú? (Pravdaže, česť výnimkám, čo si za svoju situáciu nemôžu sami.)

Kedy si už aj štát začne naozaj „uťahovať opasok“, nie len naoko šetriť  na maličkostiach? Prečo politici riešia všetko možné, len nie to čo je pre ľudí potrebné?

Aká je odozva? Väčšina mojich známych, tu neplánuje ostať, a pri prvej príležitosti idú pracovať a žiť do zahraničia, lebo nevidia zmysel založiť si na Slovensku rodinu: Nemajú záujem tu pracovať za mzdu, ktorá je zrkadlom socialnej podpory v zahraničí. Nemá zmysel pracovať za mzdu, ktorá sa vyrovná výdavkom na základné životné potreby. Kto tu bude pracovať, keď väčšina odýde?  Budú tu pracovať  „sociálne slabí asociáli“? Nahradia inteligenciu, ktorá odíde za dôstojným životom do zahraničia, privandrovalci z tretieho sveta? Čo sa stane s naším Slovenskom?

Arabský svet sa búri. A čo my Slováci? Sme schopní len pokorne skloniť hlavy a budeme živoriť ďalej, aby sme mohli slúžiť tým, ktorí nás ožobračujú, klamú a žijú z našich mozoľov… Ľudia budíček!!!

Miki BB

Tento príspevok je reakcia na udalosti posledných dní, ktoré sa dejú v tejto „banánovej republike“.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: