Budúcnosť Slovenska, alebo cesta nikam, požehnaná ekonomickými zločincami

8. februára. 2011 o 17:57 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Budúcnosť Slovenska, alebo cesta nikam, požehnaná ekonomickými zločincami

V týchto dňoch sme svedkami, myslím si že historickej spoločenskej zmeny Egypta a moslimských  krajín severnej Afriky. Ba dokonca je celkom možné, že po zmene v týchto krajinách, sa niečo udeje (aj keď nie práve „egyptským“ spôsobom) aj vo zvyšku „druhotriednych“ kapitalisticko-demokratických krajinách sveta.

To, že prípadná zmena v Egypte bude mať dopad na celú Európu, o tom niet pochýb. Už keď si odmyslíme vplyv Suezského prieplavu na náš kontinent, je tu oveľa závažnejší problém a to posilnenie radikálneho islamu v tesnej blízkosti izraelských hraníc. Egypt je totiž dosť významným hráčom v tomto regióne a prípadné odklonenie sa od USA, nakopne aj ekonomicky a vojensky slabšie krajiny, čo nebude nič iné ako zadosťučinenie iránskemu vzdoru proti západnej kultúre.  A   silu moslimov (ale hlavne odhodlanie a spojenectvo)  v týchto krajinách si vieme asi len ťažko predstaviť.  Jednoducho povedané vplyv USA na severe Afriky zrejme definitívne končí a ostatní si budú musieť zvykať. A prispôsobiť sa.

Zhrňme si však v krátkosti zopár faktov z nedávnej minulosti.  Južná Amerika po vzore Huga Chaveza, dáva zbohom USA a západnej diktatúre. Zhruba v tom čase sa vzmáha čínska ekonomika a za krátku dobu Číňania oznamujú, že dolár sa pre nich stáva príťažou. Ešte pred tým Rusko naznačilo svetu svoj smer a uzatvára dohody s Čínou, Brazíliou a Indiou. Do USA a západnej Európy sa pomaličky vkráda ekonomická kríza, ktorú ktosi nazval, ako „ bublina s realitami“. No a dnes tu máme Egypt a Blízky východ.

Jednoducho povedané, kolonizované krajiny dvíhajú hlavy a začal sa boj o nezávislosť.

Ak by sa Egyptu, Tunisku, Jemenu, ale aj ostatným štátom v tomto regióne podarilo zbaviť sa závislosti od západného sveta, krajiny strednej a východnej Európy by boli snáď posledné a asi jediné kolonizované územia v 21. storočí.

Cez to všetko Slovensko pred dvoma rokmi nemalo problém vzdať sa vlastnej meny a ešte pred tým rozpredať štátne podniky, ktoré vraj štát nevie spravovať, lebo je zlý vlastník. Privatizácia nám mala ukázať, ako vyzerá lepší život.  Ako to dopadlo vieme. Do dnes sedia vo vláde a v parlamente ľudia, ktorí zo Slovenska urobili kolóniu a „menejcenného človeka“. Vzhľadom k tomu, že je to v ostrom protiklade so zmenami s horeuvedenými krajinami, mám dôvod sa domnievať, že Slovenskú republiku už dvadsať rokov vedú zločinci a najskorumpovanejšie živly, aké tu kedy boli.

Pravdepodobne sa nachádzame na prahu významných zmien. Kapitalizmus (dnes s obľubou nazývaný sociálna demokracia)  zostáva osamotený a chradnúci. Poslednou šancou šakala, kde sa ešte môže nažrať, je východná Európa s lacnou pracovnou silou a Rusko so svojím nerastným bohatstvom. Na rozdiel od nás to však Rusi pochopili včas a situáciu zvolením Putina odvrátili ( bombové atentáty nie sú ničím iným, iba aktom  pomsty). Naši skorumpovaní politici práve naopak. Za finančné zabezpečenie svojich detí a ich detí, sú schopní udeliť Slovensku, aj ranu z milosti. Ranu z milosti v podobe 2 až 7 miliardových  Miklošových pôžičiek, ktoré Slovensko nie je schopné nikdy splatiť. A na kar budú pozvaní aj naši neprispôsobiví spoluobčania, ktorí za našepkávania mimovládiek, nahlodávali a nahlodávajú sociálny systém, ktorý pomaly, ale iste speje ku kolapsu.

Čas zmien sa asi začal. Akým smerom pôjde Slovensko, záleží len na nás.

O.V.


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: