Satanova synagóga bojuje proti odhaleniu busty Ferdinanda Ďurčanského

7. februára. 2011 o 15:07 | Kategória: Reakcie, Sionizmus | Komentáre vypnuté na Satanova synagóga bojuje proti odhaleniu busty Ferdinanda Ďurčanského

Po snahe odstrániť pamätnú tablu z rodného domu prvého slovenského prezidenta Dr. Jozefa Tisa, tu máme ďalšiu nehoráznu snahu o zabránenie odhaleniu busty významného slovenského národovca, politika a ministra Slovenskej republiky Dr. Ferdinanda Ďurčanského v jeho rodnom Rajci.

Je veľmi pozoruhodné, ako sa nám na Slovensku snažia vsugerovať, že je neprípustné odhalovať pamätné tabule, sochy a busty ľuďom, ktorí nie sú v súčastnosti vyhovujúci pre jedno promile obyvateľov Slovenskej republiky, pretože v minulosti nezastávali k týmto privandrovalcom kladný postoj.  Je viac ako známe že za negatívne postoje k nim si práve oni vo väčšine prípadov môžu sami.

A tak sa stáva, že v slovenských mestách a obciach máme sochy, pamätníky a ulice nesúce tváre a mená ľudí, ktorí pre Slovákov neurobili a neznamenali nič, alebo dokonca proti nášmu národu bojovali a brojili. Na druhej strane sa  pre naše významné slovenské osobnosti a velikánov miesto nenájde, a ak predsa len áno, začne veľmi výrazný kuvičí krik a všemožná snaha zabrániť takémuto aktu.

Je zaražajúce, že pri posudzovaní osôb, ktoré majú na Slovensku sochu, sa nebere do úvahy jeho vsťah k Slovákom a Slovenskej štátnosti, ale posudzuje sa jeho vzťah k menšinám. A tak v našej vlasti rozhodujú menšiny už aj o tom, kto kde môže a kto nemôže mať svoj pamätník.

Kovlad

Súvisiace –

Satanova synagóga

Kniha Satanova synagóga


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: