Slovenská pospolitosť v roku 2010

10. januára. 2011 o 21:07 | Kategória: História | Komentáre vypnuté na Slovenská pospolitosť v roku 2010

Nakoľko sa v roku 2010 konali na Slovensku parlamentné a komunálne voľby, tak sa hlavná zložka činnosti Slovenskej pospolitosti  zamerala na politické aktivity. Preto  SP výrazne podporila aktivity a činnosť Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorá oficiálne vznikla začiatkom roka práve aj zásluhou členov a predstaviteľov SP. Volebný rok 2010 sa niesol najmä v duchu kampane a príprav pre nastavajúce voľby konané v tomto roku. V záujme predstaviť verejnosti naše názory a snahu našej činnosti, sme v rámci kampane ĽS NS precestovali takmer celé Slovensko.  Viacero členov a predstaviteľov SP za ĽSNS aj kandidovalo. Voľby nepriniesli naše očakávania, ale výsledok parlamentných volieb z júna 2010, tj. 1,33 % hlasov je najlepší volebný výsledok pre národných radikálov a skutočnú nacionalistickú stranu od obnovenia našej štátnosti. Zároveň je to stopercentný nárast našej volebnej podpory, keďže v predchádzajúcich parlamentných voľbách sme získali na kandidátke SĽS iba 0,16% hlasov. Slovenská pospolitosť zorganizovala niekoľko významných akcií a podujatí. Mimo tradičných osláv našej štátnosti 14.marca Pochodom za národ a Pochodom za slobodu konanom 17. novembra, to bolo aj niekoľko protestov, napríklad proti legalizácii drog, odstráneniu sochy kráľa Svätopluka, proti pochodu úchylákov a podobne.  Slovenská pospolitosť nadviazala významné spojenectvo z maďarskými nacionalistami z MNA a zorganizovali spolu prelomovú slovensko-maďarskú akciu – Pochod proti šovinizmu, konanú v ten istý deň na slovenskom a maďarskom území v mestách Komárno a Komárom. Snaha našich nepriateľov zničiť Slovenskú pospolitosť nebola opäť  korunovaná žiadnym úspechom. Aj napriek neustálym verbálnym a fyzickým útokom voči našej organizácii a jej predstaviteľom, členom a sympatizantom, ktoré boli veľmi intenzívne najmä na konci roka, sme neustúpili ani o piaď z nášho boja. Posilňujúc našu členskú základňu a pole pôsobnosti, ideme ďalej odhodlanejší a silnejší, ako kedykoľvek pred tým.

Chronologický prehľad najdôležitejších udalosti SP v roku 2010 –

Január –
1. januára si členovia a predstavitelia SP pripomenuli výročie obnovenia slovenskej štátnosti na tradičnej slávnostnej svätej omši v Dóme sv. Martina v Bratislave.
16. januára sa v Leviciach konal protest proti cigánskym útokom a nečinnosti polície. Protestu sa zúčastnili a na ňom vystúpili aj viacerí členovia a predstavitelia SP.
17. januára sa v Levoči konala spomienka NSS na Ľudovíta Velislava Štúra, ktorej sa zúčastnili aj členovia SP.
23. januára sa niekoľko členov SP zúčastnilo stretnutia Prvej ponovembrovej generácie v Čingove v Slovenskom raji.
27. januára absolvovalo vedenie SP pracovnú cestu po východnom Slovensku. Navštívili okresy Kežmarok, Sabinov, Prešov, Levoča, Spišská Nová Ves, Gelnica, Rožňava a Revúca.
31. januára sa členovia SP v Košiciach zúčastnili spomienky na Emanuela Teodora Böhma, ktorú organizovalo NSS.
Február –
6. februára sa v Jelšave a Kameňanoch konalo zhromaždenie  proti cigánskemu teroru za účastí členov a predstaviteľov SP.
9. februára sa niekoľko členov SP zúčastnili v Bratislave prednášky o Etnogenéze Slovákov v podaní historika Antona Hrnka.
26. februára sa členovia a predstavitelia SP výrazne podieľali na zorganizovaní akcie proti vykorisťovaniu slovenských robotníkov nadnárodnými spoločnosťami v Hnúšti.
27. februára sa členovia SP zúčastnili turistického pochodu v Malých Karpatoch.
Marec –
13. marca sa v katolíckom kostole v Bratislavskom Lamači ženil Vodca SP.
13. marca sa v Piešťanoch ženil druhý Pobočník vodcu SP.
14. marca sa v Bratislave pod záštitou SP uskutočnil Pochod za národ, pri príležitosti výročia slovenskej štátnosti a vzniku prvej SR.
26. marca sa v Spišskej Novej Vsi konala spomienka na bombardovanie tohto mesta maďarskou armádou v roku 1939 a zároveň spomienka na výročie začatia bombardovania Juhoslávie v roku 1999. Akciu NSS podporili aj členovia SP.
27. marca si Slovenská pospolitosť a Ľudová strana Naše Slovensko v Bratislave pripomenula pamiatku obetí a 11. výročie bombardovania Juhoslávie vojskami NATO a zároveň protestovala proti nezákonnému odtrhnutiu Srbskej provincie Kosovo.
27. marca zorganizovala Ľudová strana Naše Slovensko protest proti parazitom v Krompachoch a Rudňanoch, čím chcela upozorniť aj na nedávnu udalosť, kedy banda cigánov napadala a okradla v týchto mestách niekoľko ľudí za jeden deň. Akciu podporila aj SP.
30. marca si členovia SP v Krupine pripomenuli narodenie Andreja Sládkoviča.
Apríl –
10. apríla sa v Brezovej pod Bradlom konal predvolebný Snem Slovenskej pospolitosti, ktorá v parlamentných voľbách podporila Ľudovú stranu Naše Slovensko, za ktorú zároveň aj niektorí členovia a predstavitelia SP aj kandidujú.
10. apríla podporila SP akciu proti parazitom v slovenskej politike, ktorú organizovala ĽS NS v Martine.
11. apríla zorganizoval TKSP horská divízia Horec výstup na Pustý hrad.
17. apríla sa predstavitelia a členovia SP podieľali na zorganizovaní akcii ĽS NS za slušný život a proti parazitom v Kežmarku a Spišskej Novej Vsi.
18. apríla sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili akcie SDJT v Bratislave a akcie NSS v Bytči, ktoré boli organizované pri príležitosti tragického výročia justičnej vraždy nášho prvého prezidenta – mučeníka Dr. Jozefa Tisa.t c
24. apríla sa členovia a predstavitelia SP podieľali na akcii ĽS NS za slušný život, proti parazitom v Spišskej Belej. 
25. apríla sa predstavitelia SP zúčastnili organizačno-pracovného stretnutia ĽS NS v Žiari nad Hronom.
Máj –
1. mája sa SP podieľala na zorganizovaní akcie ĽS NS za slušných ľudí a slušnú prácu proti zlodejom a parazitom v Púchove a Považskej Bystrici.
2. mája sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili akcie proti odstráneniu pamätnej tabule z rodného domu nášho prvého prezidenta Dr. Jozefa Tisa v Bytči. Pobočník Vodcu SP mal na akcii prejav.
8. mája sa SP podieľala na zorganizovaní akcií ĽS NS v Kremnici, Žiary nad Hronom a Prievidzi.
15. mája sa SP podieľala na zorganizovaní akcii ĽS NS v Detve, Veľkom Krtíši a Lučenci.
20. mája zorganizovali členovia SP akciu ĽS NS v Bratislave.
22. mája sa členovia SP podieľali na zorganizovaní akcii ĽS NS na východnom Slovensku v Moldave nad Bodvou, Košiciach, Sabinove a Varhanoviciach.
22. mája sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili v Bratislave akcie za tradičnú rodinu, proti úchylákom, čím vyjadrili nesúhlas a odpor proti pochodu deviantov, ktorý bol na náš nátlak zrušený.
29. mája sa SP podieľala na zorganizovaní akcii ĽS NS na východnom Slovensku v Sečovciach, Trebišove, Michalovciach a Sobranciach.
30. mája sa SP podieľala na zorganizovaní akcií ĽS NS v Brezne, Rimavskej Sobote a Rožňave.
Jún –
3. júna zorganizovala SP akciu ĽS NS v Trnave.
4. júna sa niekoľko členov SP zúčastnila spomienky na Trianon v Bratislave.
5. júna sa SP podieľala na zorganizovaní akcií ĽS NS v Snine, Humennom, Vranove nad Topľou a Prešove.
6. júna sa SP podieľala na zorganizovaní akcií ĽS NS vo Svidníku, Bardejove a Starej Ľubovni.
7. júna sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili propagačnej jazdy ĽS NS proti zlodejom a parazitom po východnom Slovensku.
9. júna sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili propagačnej jazdy ĽS NS proti zlodejom a parazitom po strednom Slovensku.
11. júna sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili propagačnej jazdy ĽS NS proti zlodejom a parazitom po západom Slovensku.
11. júna sa členovia SP podieľali akcie ĽS NS proti boľševikom v Banskej Bystrici.
12. júna  niektorí členovia a predstavitelia kandidovali do NR SR pod hlavičkou ĽS NS, ktorá v parlamentných voľbách získala 33.724 hlasov čo činilo 1,33% voličov.
17. júna sa členovia a predstavitelia SP podieľali na proteste LS NS proti legalizácii drog v Bratislave.
18. – 20. júna sa na Orave konal letný tábor SP pri príležitosti 15. výročia vzniku SP.
Júl –
3. – 4. júla sa predstavitelia a členovia SP zúčastnili povolebného stretnutia ĽS NS neďaleko Žiaru nad Hronom.
5. júla sa pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a sv. Metoda zúčastnili predstavitelia a členovia SP niekoľko podujatí venovaných tejto udalosti – na moravskom Velehrade, v Kostelci nad Ducovým a pochodu v Turzovke. V Ducovom sa predstavitelia SP stretli z predstaviteľmi maďarskej organizácie MNA.
7. júla sa delegácia SP vedená Vodcom zúčastnila rokovania so srbskými nacionalistami z organizácie Obraz a zároveň účasťou podporili ich Belehradskú akciu proti moslimsko- albánskej rozpínavosti.
8. júla položila delegácia SP vedená Vodcom veniec k pamätníku popravených slovenských vojakov v srbskom meste Kragujevac. 
13. júna si delegácia SP uctila pamiatku padlých slovenských vojakov v prvej svetovej vojne na talianskom fronte v talianskom meste San Dona die Piave položením venca na spoločný pamätník všetkým zúčastneným padlým vojakom.
24. júna sa aktivista SP zúčastnil v maďarskom meste Györ koncertu proti šovinizmu, pod názvom Maďarsko Slovenské bratstvo a predniesol tu svoj prejav.
31. júla sa v Trnave konal mimoriadny Snem SP za účasti HV SP a MV SP.
August –
7. augusta sa v Bratislave uskutočnila akcia ĽS NS a SP s názvom Národná púť k soche kráľa Svätopluka. Akcia mala účel obrany slovenských národných a štátnych symbolov.
14. augusta sa za podpory SP konalo druhé zhromaždenie ĽS NS v Šarišských Michaľanoch proti zlodejom a parazitom.
14. augusta sa členovia a sympatizanti SP zúčastnili tradičného Národného výstupu na Kriváň.
20. augusta sa v Prešove konala za podpory SP akcia NSS, ĽS NS a MS pod názvom Nacionalisti proti násiliu, pri príležitosti 42. výročia násilného vstupu vojsk Varšavskej zmluvy do Česko – Slovenska.
20. – 22. augusta sa členky SP podieľali na zorganizovaní akcie HH pre mladé rodiny z deťmi pod názvom Ukončenie leta.
21. augusta sa v Piešťanoch konalo pracovné stretnutie MO SP zo západného Slovenska.
21. augusta sa delegácia SP zúčastnila tábora maďarskej organizácie MNA v blízkosti Györu.
29. augusta sa niekoľko členov SP zúčastnilo tretieho ročníka 60 kilometrového Memoriálu Jána Šmígovského, ktorého trasa bola z Prešova do Spišského podhradia. Memoriál organizovalo Nové slobodné Slovensko.
September –
1. septembra sa členovia SP zúčastnili osláv slovenskej štátnosti na Devíne, pri príležitosti výročia prijatia ústavy SR, ktorú organizovala Združenie slovenskej inteligencie – Korene.
18. septembra prebehla v Bratislave Druhá národná púť k soche kráľa Svätopluka, ktorú zorganizovala ĽS NS a SP.
19. septembra sa členovia a aktivisti SP zúčastnili púte Matice slovenskej k soche kráľa Svätopluka.
Október –
2. októbra zorganizovala Slovenská pospolitosť výstup na Veľký Choč.
9. októbra sa v Komárne a Komárome uskutočnila prelomová akcia slovenských a maďarských nacionalistov z názvom pochod proti šovinizmu. Akciu organizovala Slovenská pospolitosť a Maďarský národný front (MNA) za podpory srbskej organizácie Nacionalni stroj (Národná stráž).
13. októbra si SP pripomenula v Bytči výročie narodenia nášho prvého a zatiaľ jediného skutočne slovenského prezidenta, vodcu národa Dr. Jozefa Tisa.
28. októbra sa členovia a predstavitelia SP zúčastnili protestu proti soche Tomáša Masaryka, ktorú v tento deň odhalili v Bratislave čechoslovakistické a slobodomurárske sily.
31. októbra zorganizovala SP spomienku na predkov a uctenie si velikánov slovenského národa v Ludrovej pri cyrilo-metodskom dvojkríži SP, ktorý naša organizácia odhalila v tejto obci v roku 2004.
31. októbra zorganizovala SP v Černovej pri Ružomberku spomienku na obete Černovskej masakry. Akciu podporila ĽS NS a NSS.
November –
1. novembra si Slovenská pospolitosť pripomenula na dušičky vo viacerých slovenských mestách našich predkov a významné osobnosti nášho národa.
6. novembra si delegácia SP uctila v Modre pamiatku Ľudovíta Velislava Štúra, pri príležitosti výročia tejto veľkej slovenskej osobnosti a ideového vodcu SP.
6. novembra si členovia a predstavitelia SP pripomenuli v Hlohovci hanebnú popravu mladých štúrovských dobrovoľníkov Viliama Šuleka a Karola Holubyho, ktorí bojovali a umreli za náš národ v kontrarevolúcii rokov 1848 – 49.
6. novembra sa SP zapojila do celosvetovej iniciatívy nacionalistov z názvom Noc očisty. Iniciatívu podporili nacionalisti z USA, Slovenska, Srbska, Maďarska, Grécka, Ruska, Rumunska, Bulharska a iných krajín. 
13. novembra sa v pohorí Matra konala spomienka MNA na mŕtveho spolubojovníka. Akcie sa zúčastnila aj delegácia SP.
17. novembra sa v Bratislave konal tradičný pochod za slobodu, ktorý každoročne organizuje Slovenská pospolitosť. Tento rok v spolupráci s ĽS NS. 
17. novembra sa SP podieľala na sviečkovom pochode konanom mladej slovenskej generácie v Košiciach, pri príležitosti boja za slobodu. Akciu organizovalo Nové slobodné Slovensko.
18. novembra sa delegácia SP zúčastnila v poľskom meste Wroclav, akcie poľských nacionalistov pri príležitosti výročia poľskej štátnosti.
27. novembra sa v SR konali komunálne voľby v ktorých na kandidátka ĽS NS kandidovali aj niektorí členovia a predstavitelia Slovenskej pospolitosti vo viacerých slovenských mestách a obciach.
December –
5. decembra sa v Považskej Bystrici konalo stretnutie nacionalistov, ktorým si chceli pripomenúť výročie hanebného odstránenia sochy M. R. Štefánika. Akciu spoluorganizovala Slovenská pospolitosť.
18. decembra sa v Bratislave konala koncoročná schôdza Hlavného vedenia Slovenskej pospolitosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Súvisiace-

Slovenská pospolitosť v roku 2009 

Slovenská pospolitosť v roku 2008

Slovenská pospolitosť v roku 2007


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: