Britskí ekonómovia dávajú euru 20-% šancu na prežitie

4. január. 2011 o 7:20 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Britskí ekonómovia dávajú euru 20-% šancu na prežitie

Londýn/1. 1. 2011 – Britskí ekonómovia z Centra pre  ekonomický a podnikateľský výskum (CEBR) dávajú euru 20-% šancu na  prežitie. Podľa nich by mohlo zaniknúť už v tomto roku, ak by Španielsko a Taliansko potrebovalo peniaze na prežitie. Šéf ústavu Douglas McWilliams uviedol, že eurozóna nasledujúcich desať rokov neprežije v súčasnej podobe.     Nemecký denník Die Welt dnes na svojom internetovom portáli informuje, že  Španielsko a Taliansko musia v prvých mesiacoch tohto roka refinancovať úvery v celkovej hodnote 400 miliárd eur. Povinnosť môže vyvolať novú krízu eurozóny. Dokonca by sa mohla stať začiatkom jeho rýchleho konca. Prehlbovanie nerovnováhy medzi silnými a slabými členmi eurozóny aj v  lepšom prípade poškodí euro dlhodobo.     

Napriek tomu, sa napríklad taká Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová v novoročnom posolstve  postavila za  euro. Povedala, že “euro je základom nášho blahobytu”. Dodala, že  “Nemecko potrebuje Európu a našu spoločnú menu”.    

Informoval o tom nemecký denník Die Welt.

Zdroj: Tlač


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: