Hrdinovia nikdy nezomrú

20. december. 2010 o 21:20 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Hrdinovia nikdy nezomrú

Timisoara/Rumunsko 17. december 2010 – Miestna pobočka rumunskej nacionalistickej organizácie Noua Dreapta (Nová pravica) Temešvár zorganizovali akciu –  aranžovania kvetov k pomníku z revolúcie roku 1989 na Víťaznom námestí. Dátum nebol vybraný náhodne. V tento smútočný deň pred 21 rokmi padli prvý mučeníci protikomunistickej revolúcie ktorých zabili guľky v prvom slobodnom Rumunskom meste.

Vo svojom krátkom prejave, chcel miestny vodca Noua Dreapta Andrei Ursoiu zdôrazniť, že nacionalisti z regiónu Banát budú vždy držať v živej pamäti mučeníkov revolúcie a že ich príklad obete za dôstojný život a slobodu rumunského národa budú pripomínať pre nové generácie. Následne pokračovala spomienka pochodom cez mesto od Metropolitnej katedráli a skončil sa na cintoríne hrdinov so zastavením sa pred pamätníkom revolúcie. Cestou sa skandovali antikomunistické heslá.

Paradoxne si nemôžeme nevšimnúť, že ideály, pre ktoré sa obetovali padlí hrdinovia revolúcie neboli splnené a boli pošliapané politickými triedami všetkých nastávajúcich vlád.
Viac než to, že súčasné  ekonomické, sociálne, politické a duchovné záležitosti národa dosiahli v Rumunsku limit, ktorý si bolo pred tým ťažko predstaviť, aj napriek tomu sa celá krajina stala močiar beznádeje. To je dôvod, prečo Noua Dreapta Temešvár vyzýva všetkých mladých ľudí, ktorí si sú vedomí reálnej situácie v krajine, ktorá hraničí z beznádejou, aby sa spojili v myslení a konaní a realizovali skutočnú zmenu, ktorá bude vyhovovať celému Rumunsku.

Protikomunistická rumunská revolúcie začala v západnej časti štátu v meste Temešvár, hlavnom meste regiónu Banát.
Viac ako tisíc sto ľudí bolo zabitých a zhruba tritisíc tristo bolo zranených v boji proti červenej diktatúre. V Temešvári to bolo zhruba sto zabitých a tristopäťdesiat zranených osôb.

Rešpekt 1989!

Tlačové stredisko Noua Dreapta Timisoara

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: