Ernest Valko – právnik, ktorý sial búrku

4. december. 2010 o 16:38 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Ernest Valko – právnik, ktorý sial búrku

V prvom rade mi je ľúto, že zahynul profesionálne významný človek,  akým určite  pán Valko bol. Bol to človek, ktorý bol mimoriadne dobrý v  tom, čo robil a z profesionálneho hľadiska som ho obdivoval.  Žiaľ, tento človek ma prebral z rozprávky, v ktorej som žil od svojho detstva a to tým, že zmenil môj pohľad na “pravdu” a “spravodlivosť”. Vždy som si totiž myslel, že pravda je len jedna a nemenná a spravodlivosť vždy zvíťazí. Až raz, cestou z Bratislavy, som v aute počúval  reláciu, ktorej hosťom bol p. Valko. Nepamatám si ten rozhovor presne,  no dve otázky, resp. odpovede na ne mi zostali hlboko zakorenené v mysli. Prvá otázka bola položená v zmysle, že ako právnik dokáže zistiť, či klient, ktorého obhajuje mu hovorí pravdu, alebo má pravdu obžaloba? Jeho odpoveď znela, že pravda je relatívny pojem a je na  strane toho, kto je chytrejší. Takže…..ak právnik dokáže klienta vysekať napr. z vraždy, vtedy je pravda to, že “vrah” je nevinný a po zbytok života sa môže voľne pohybovať medzi nami. Druhá odpoveď bola na otázku, že čo spraví právnik, ktorý obhajuje klienta (napr. vraha) a v priebehu dlhého procesu zistí z dôkazov, že jeho klient je naozaj vrah. Odpoveď znela, že pre právnika nie je nikto vrah, nikto zločinec….je to len jeho klient, ktorý ho platí a teda živiteľ !!!

 Tieto dve vyjadrenia zmenili vtedy môj naivný pohľad na svet!

 V priebehu niekoľkých rokov som sa preto nikdy nečudoval, že brutálni  vrahovia, vydierači, podvodníci, zločinci a proste háveď najhrubšieho zrna je stále na slobode. Však mali šikovných právnikov, ktorým bolo  jedno či jeho klienti sú hrdlorezi alebo nie!!!!!! Právnici si veselo užívali blahobyt získaný z peňazí klientov a mnohokrát to boli “krvavé peniaze”. Média sú plné vyjadrení právnikov, ktorí sa rozplývajú nad tým, aká strašná tragédia zasiahla celú právnicku obec. Robia si srandu??? Veď p. Valka zabil “niekoho klient” a nie vrah! Veď to je živiteľ niektorého právnika, možno niektorý z bývalých klientov, ktorého šikovný právnik “vysekal z vraždy” ….ach áno, je to strašné, no toto je skutočná pravda! Právnici – vďaka ním sú zločinci na slobode!
A politici? Hovoria o ťažkej rane demokracii?? Je mi z ich vyjadrení na zvracanie, hlavne keď to hovoria politici prepojení na veľký biznis, ktorého nitky vedú až k podsvetiu a kriminálnym živlom!! Veď to oni vybudovali túto “demokraciu”, ktorú nemôžem nazvať ináč ako žumpa!!! Áno, žijeme v hlbokej a smradľavej žumpe, ktorá je zdrojom  toho najhoršieho, čo tento svet videl!! Miliardové úniky, vraždy, vydierania, okrádanie, vlastizrada. Toto je obraz dnešného Slovenska, ktorý nám pripravili “biele goliere” ……a je pri tom jedno či sú  modrí, červení, zelení, čierni….všetci majú svoje špinavé  skorumpované paprče namočené v niečom nečistom! Tak nech sa páči, páni!

Ján Kišš

Pisateľ pán  Kišš si neuvedomuje, že jeho jasnozrivý pohľad je na Slovensku väčšinový. Implantácia kapitalizmu v duchu neoliberalizmu, zahnívajúceho imperializmu, formy ovládnutia celej zemegule z jedného centra, k čomu mu dopomohli zrušením bipolarity, takzvaným odstránením studenej vojny, vyprofilované politické bábky a vlastizradcovia vo všetkých štátoch východného bloku, ktoré umožnili novodobú kolonizáciu všetkých štátov, zmocnenia sa ich majetkov a celého ľudského potenciálu uvrhnutého do poroby a otroctva, zatiaľ bez výhľadu akéhokoľvek návratu do vyššej spoločenskej formácie socializmu v ktorej štáty po zavrhnutí prežitku kapitalizmu po II. svetovej prekvitali.
 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: