Cigáni zbili a znásilnili chlapca – jeden z útočníkov vyviazol pre svoj vek beztrestne

30. novembra. 2010 o 21:04 | Kategória: Cigánsky problém, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Cigáni zbili a znásilnili chlapca – jeden z útočníkov vyviazol pre svoj vek beztrestne

Šestnásťročný Cigán, ktorý na jar brutálne zbil v Krupci na Teplicku vtedy dvanásťročného chlapca, pôjde na desať rokov do väzenia. Krajský súd v Ústí nad Labem vo štvrtok jeho čin vyhodnotil ako rasistický a stotožnil sa takmer so všetkými bodmi obžaloby.
Tá obnášala pohlavné zneužitie, znásilnenie, lúpež, vydieranie a pokus o vraždu v spolupáchateľstve. Druhý útočník, ktorý sa na týraní chlapca podieľal, potrestaný nebol. Pri napadnutí totiž ešte nemal 15 rokov.

Incident sa odohral na konci apríla. Chlapec šiel pešo, pri železničnej stanici v Krupci ho prepadli dvaja útočníci a chceli od neho peniaze a mobil. Keď im povedal, že nič nemá, zobrali mu bundu a topánky a odvliekli ho do blízkeho lesíka.
Tam ho obaja znásilnili, týrali a bili. Ťažko zranený chlapec sa potom doplazil na stanicu, kde mu ľudia zavolali pomoc. Chlapec skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti, mal zlomené rebro, zakrvavenú hrudnú dutinu, natrhnutú slezinu a niekoľko ďalších zranení.
Napadnutý chlapec žije v detskom domove a jeho matka žije v Ústí nad Labem v azylovom dome. Chlapec podľa súdu patrí v detskom domove k najslušnějším a ako jeden z mála zverencov študuje na osemročnom gymnáziu. Súdny znalec konštatoval u napadnutého IQ 111, nikdy s ním vraj neboli disciplinárne problémy. Dnes podľa súdu nesie ťažké psychické následky a berie antidepresíva.
Naproti tomu odsúdený Róm je negramotný, podľa znalca má IQ 41, je teda klasifikovaný ako imbecil. Nezvládnuteľný bol už ako dieťa, kradol a lúpil. Kvôli nízkemu veku však v tej dobe trestu unikol. “Ale aj imbecilovi musí byť jasné, že takýto útok na chlapca, ktorý má 35 kíl, môže spôsobiť smrť,” uviedla v odôvodnení rozsudku sudkyňa Kamila Elsnicová.

Zdroj: Tlač

Súvisiace – Zaujíma toto vôbec niekoho?

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: