Nepotrestané zločiny USA

24. novembra. 2010 o 19:14 | Kategória: História, Reakcie, Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Nepotrestané zločiny USA

Nedávne správy o lekárskych pokusoch Američanov na obyvateľoch Gatemaly v rokoch 1946 – 1948 šokovali svetovú verejnosť. Výskumy sa zameriavali na pohlavné choroby. Ako nedobrovoľné pokusné vzorky poslúžili americkým vedcom väzni a duševne chorí pacienti, ktorým umožnili pohlavný styk s nakazenými prostitútkami. Títo chudáci netušili, že sa stali súčasťou americkou vládou podporovaného lekárskeho experimentu, ktorý realizovali americkí lekári na vzorke 696 mužov a žien.

Po prevalení faktov o tomto pochybnom výskume sa zrazu americká vláda prostredníctvom najvyšších predstaviteľov ospravedlnila Gatemalčanom a ustanovila vyšetrovaciu komisiu pre prešetrenie tohto experimentu. Iróniou ale ostáva, že práve v období, keď Američania žalovali po druhej svetovej vojne nemeckých lekárov zo zločinov proti ľudskosti, sami realizovali vedecké pokusy v rozpore so základnými ľudskými právami.

(ro)

Súvisiace – Obama sa ospravedlňuje za pokusy so syfilisom


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: