Platí zákon pre všetkých?

23. november. 2010 o 19:12 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na Platí zákon pre všetkých?

Nie je to tak dávno, čo sa Francúzsko a následne aj Taliansko ocitlo v paľbe kritiky zato, že ich vlády striktne začali dohliadať nato, aby bol dodržiavaný zákon. Áno išlo o vyhosťovanie cigánov z Rumunska a Bulharska. O tomto probléme som už písal, preto sa nebudem opakovať. Snáď len pripomeniem, že hlavne francúzske úrady si za svoj nekompromisný postoj vyslúžili vlnu kritiky zo strany euro úradníkov, ktorí sú najskôr úplne odtrhnutí od života. Veď kritizovanie toho, že nejaká krajina striktne dodržiavanie zákonných noriem a postihuje tých, ktorí ich porušujú bez ohľadu na ich pôvod a farbu pleti, to je už silná káva. A s niečím podobným sa teraz boríme aj my na Slovensku.
Po celom jeho území možno nájsť osady plné neprispôsobivých občanov, ktorí porušujú snáď všetky existujúce zákony a iné normy upravujúce spolužitie medzi ľuďmi. A navyše patria medzi tých, ktorí dlhodobo neplatia za poskytované služby. Dlhé roky sa tento problém obchádzal, bagatelizoval a jeho riešenie sa odkladalo. Teraz to vyzerá, ako by sa ľady pohli. A samozrejme sa zdvihla vlna kriku kadejakých organizácii a aj samotných obyvateľov týchto osád. V ich kriku takmer zanikli hlasy, ktoré upozorňujú na samotnú podstatu problému. Ten je totiž samozrejme práve v obyvateľoch týchto osád. Tie sú zväčša postavené na cudzej pôde a teda samozrejme bez riadneho stavebného povolenia. Ako také by mali byť podľa platných noriem okamžite zlikvidované. A to sa práve nepáči už spomínaným organizáciám.

Podľa nich by malo byť obyvateľom týchto nelegálne postavených osád poskytnuté najprv náhradné ubytovanie. Dobre ste počuli, náhradné ubytovanie. Takže, keď má niekto z vás bytový problém a chce si ho vyriešiť, dajte sa dokopy s podobnými ľuďmi. Potom si postavte na cudzej pôde nejaké stavby bez stavebného povolenia, načierno sa napojte na inžinierske siete, alebo za ich používanie jednoducho neplaťte. A máte po probléme. Pretože ak by sa aj niekto pokúsil vaše obydlia zbúrať, podľa logiky niektorých organizácii by vám musel poskytnúť nové ubytovanie. Samozrejme už postavené úplne legálne.

Zdá sa vám to absurdne? Aj mne. Ale presne podľa tejto logiky, ktorá mení zákon, ktorí by mali dodržiavať všetci, na zdrap papiera, sa riadia tzv. mimovládne organizácie. Takže sa ničoho nebojte a choďte do toho. Pretože ak sa k vám vládna moc zachová inak ako k súčasným obyvateľom osád len preto, lebo ste málo snedí, potom to bude jasný príklad rasizmu. Presne toho rasizmu, proti ktorému práve mimovládne organizácie údajne bojujú. Alebo je to celé celkom inak a pravdu majú tí, čo tvrdia, že zákon by mal platiť pre každého bez výnimky?

Roman RS

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: