Slovenská pospolitosť v Poľsku

18. november. 2010 o 13:32 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Slovenská pospolitosť v Poľsku

Wroclav (Poľsko) 11. 11. 2010 – Členovia Slovenskej pospolitosti a priatelia z Oravskej stráže  prijali pozvanie od Poľských nacionalistov a vo štvrtok ráno sa vydali do poľského mesta Wroclaw. V tento deň roku 1918 bola obnovená samostatnosť Poľskej republiky.  Už za hranicami sme boli v tichom úžase.  Kúsok za hranicami sa nám naskytol pohľad aký na Slovensku nie je zvykom. Na každom dome, na každom stĺpe a všade kde sa dalo, viseli poľské vlajky. Národná hrdosť, ktorá na Slovensku už nie je „in“ sa v Poľsku ukázala v plnej kráse. Prechádzali sme mestami a neprestávali sme sa diviť, všade viseli národné vlajky poľskej republiky. Bolo vidieť, že tento deň pre poľských bratov znamená naozaj veľa. Po pomerne dlhej ceste sme sa dostali do cieľového mesta Wroclaw. Pohľad na toto nádherné, historické mesto nám vyrážal dych. Po príchode na námestie sme videli už stovky ľudí netrpezlivo čakajúcich začiatok akcie.  Atmosféra začala hustnúť, keď sme vedľa nás dostavila banda pomätených narkomanov  a nepriateľov Poľska – takzvaných antifašistov a podobné kreatúry. Tieto pomätené skupinky si možno ani neuvedomovali, že ich manipulátori postavili do role protestu proti  samostatnému Poľsku!!!  Polícia nenechala nič na náhode a v plnej zbroji chránila týchto úbohých bláznov.

Začalo sa stmievať, poľský nacionalisti zapálili fakle a vydali sme sa na pochod mestom. Počas pochodu sa skandovali nacionalistické heslá a spoločne sme sa presunuli na miesto kde mali zaznieť prejavy. Počas prejavov došlo k niekoľkým incidentom a tak boli organizátori nútení akciu predčasne ukončiť.

Po skončené podujatia sme sa spoločne s našimi priateľmi s Poľskej nacionalistickej organizácie Falanga a niekoľkými členmi Narodowe Obrodzenie Polski (NOP) presunuli do jedného podniku, kde sme ešte pokračovali v debate o zlepšení našej medzinárodnej spolupráce. Po družnej debate sme sa pobrali na dlhú cestu domov. Ďakujeme našim Poľským bratom za pozvanie a apelujeme aj na Slovenských nacionalistov, aby sa na akciách správali disciplinovane a slušne. My nie sme komunisti, nie sme ani liberáli, homosexuáli či komici z Antify. My sme nacionalisti! A tak sa podľa toho aj správajme!!!  Nech zajtrajšok patrí nám!

Naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí

MO SP Orava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: