Grécki nacionalisti zaznamenali prelomový úspech

18. november. 2010 o 14:17 | Kategória: Zahraničné udalosti | Komentáre vypnuté na Grécki nacionalisti zaznamenali prelomový úspech

Atény 12. 11. 2010 – V gréckych krajských voľbách zaznamenalo populárne nacionalistické hnutie Golden Dawn veľké výťazstvo. Generálny tajomník hnutia Nikolaos Michalolikos získal 10.222 hlasov a zastúpenie Golden Dawn bude predstavovať v obecnej aténskej rade 5,3%! V mnohých volebných obvodoch Atén, kde žije veľké množstvo nelegálnych prisťahovalcov prevažne z tretieho sveta získalo hnutie viac ako 20%. V Solúne získalo hnite 1%, v oblasti Peloponézu 1,5% a v regiónoch západného Grécka 1,9%. Tak popularita gréckeho nacionalistického hnutia vzrástala až päťnásobne oproti minulému roku (európske a parlamentné voľby). Grécke masmédia spočiatku reagovali necitlivo a váhavo, ale “strach z radikálnej pravice” sa v grécku vytráca. Podľa posledných výpočtov sa počet nelegálnych prisťahovalcov vyšplhal na 30% celkovej populácie. Gréci sa proti tomu začínajú búriť a podpora hnutia Golden Dawn zaznamenáva veľký nárast. Boj za slobodnú Európu  pokračuje ďalej.

Z tlačového oddelenia nacionalistického hnutia Golden Dawn (Zlatý úsvit)

– Pri tejto príležitosti nám grécky bratia posielajú srdečné pozdravy.

Vážení druhovia,  pri príležitosti nášho posledného volebného úspechu v regionálnych a komunálnych volbách, ktoré sa konali v Grécku 7. novembra 2010 som sa predovšetkým zameral na moje najlepšej pozdravy pre našich druhov v Európe a predovšetkým na našich druhov na Slovensku. Bojujeme za slobodnú Európu, suverénne národy a sociálne spravodlivé štáty, proti podriadeniu medzinárodnému kapitalizmu a ideologickom poklese liberalizmu a bezútešným pozostatkom marxsizmu.
Ako dobre viete Grécko a zvlášť Atény sú plné nelegálnych prisťahovalcov, náš ľud trpí zlovôlu Medzinárodného menového fondu a Turecko sa dnes chová provokatívnejšie ako inokedy. Za tejto situácie sme sa rozhodli dať maximum vo volebnom boji v regionálnych a komunálnych voľbách, kde sme zaznamenali úspechy a dosiahli v obci Atény podiel 5,3% v zastúpení obecnej rady.
Podarilo sa nám teda rozbiť sprisahanie mlčania, ktoré na nás uvalil systém prostredníctvom masmedií a náš hlas počuť po celom Grécku a Európe.
To je však len začiatok! Boj musí pokračovať a bude pokračovať až do konečného víťazstva nacionalizmu v celej Európe!

S národným pozdravom

Nikolaos Michaloliakos

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: