Nočná mora alebo zlatá baňa?

11. november. 2010 o 23:38 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na Nočná mora alebo zlatá baňa?

Nedávno prebehla médiami správa o smrti dieťaťa kvôli zanedbaniu starostlivosti zo strany rodičov. Naoko bežná správa, ale len naoko. Pretože to dokonale ilustruje stav našej spoločnosti, v ktorej štát rezignoval na svoje základné funkcie a zaujal postoj pštrosa s hlavou piesku. Filozofia štátu sa zmenila na “nehas čo ťa nepáli”. Dôvodom je, že niekto povýšil tzv. ľudské práva nad všetko ostatné. Aj nad zákon a nad základnú ľudskosť a logiku. Pretože akémukoľvek právu na svete by malo byť právo na život nadradené a zákon by mal platiť pre všetkých rovnako.
Mal, ale neplatí, pretože nežijeme v normálnej spoločnosti, ale v Kocúrkove. Veď si len spomeňme koľko kriku bolo okolo internátnych škôl pre cigánske deti z osád. Tento projekt by správnom uskutočnení vyriešil jeden z najpálčivejších problémov dneška. Lenže ostal z neho len paškvil, ktorý nič nerieši a pohltí ďalšie tisíce.
Tento stav, keď sa do pochybných a nič neriešiacich problémov lejú milióny, niekomu veľmi vyhovuje. Veď je to doslova zlatá baňa pre vyvolených a ich príbuzných a priateľov. A tak sa aj naďalej nič nerieši pod zámienkou ľudských práv. Veď predsa nebudeme trhať deti od rodičov. Čo na tom, že z tých detí vyrastú rovnakí asociáli ako ich rodičia? Keby sa tento kruh preťal, prestali by prúdiť financie a z čoho by sme potom plnili svoje vrecká a vrecká svojich príbuzných a známych?

Podobné je to aj s nelegálnymi cigánskymi osadami. Pretože stoja na cudzej pôde bez riadneho povolenia, mali by byť bezodkladne zlikvidované. Veď ako k tomu príde majiteľ pozemku, keď jeho majetok užíva niekto iný? V hociktorom skutočne právnom štáte by bol tento problém okamžite vyriešený v zmysle zákona. Teda ten, kto takýmto spôsobom užíva cudzí majetok, v tomto prípade pozemok, bol by z neho vysťahovaný a nelegálne postavené obydlie zlikvidované. U nás to tak nie je. Prečo? Opäť len preto, že z tohto problému niekto ryžuje. A to sa tak skoro nezmení.
Aké by bolo možné riešenie tejto situácie? Nuž predovšetkým by bolo vhodné, aby sa do pochybných projektov prestali investovať milióny eur. Pretože len tak by sa skončilo výnosné napĺňanie vreciek z týchto peňazí a začalo sa niečo skutočne robiť. Napríklad aj sledovanie situácie v rodinách a nekompromisné odoberanie detí tým rodičom, ktorí nie sú schopní a ochotní sa o ne riadne starať. Ale predovšetkým nekompromisné dodržiavanie zákona, pretože len tak sa vyhneme tomu, aby tu vyrastali ďalšie čoraz početnejšie generácie, ktoré budú čoraz väčšou záťažou pre náš štát a tým vlastne pre nás všetkých.

Roman RS

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: