Kto vykráda dôchodky zo Socialnej poistovne

4. november. 2010 o 7:05 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Kto vykráda dôchodky zo Socialnej poistovne

Občania nevidia dôvod, aby vláda kryla vykrádanie Sociálnej poisťovne, zdravotnej poisťovne a štátneho rozpočtu a ako?

1. Podnikateľ si zriadi firmu a prihlási sa do II. piliera a aj jeho zamestnanci sa prihlásia do druhého piliera.

2. Do Sociálnej poisťovne posiela iba výkazy za seba  na najvyšší základ pre odvody, ale eurá neodvádza , ani za seba ani za zamestnancov.

3. Po 2 – 3 rokoch si založí novú firmu na ktorú prenesie majetok starej firmy a dlhy nechá na starej firme, ktorú dá do konkurzu. Pre opatrnosť majetok prenesú cez 4 až 5 nastrčených firiem tak, že nakoniec majetok skončí v jeho novej firme.

4. Sociálna poisťovňa z výkazu povinne odvedie do DSS 9 % za majiteľa aj zamestnancov. Takže majiteľ aj jeho zamestnanci si sporia do súkromného II. piliera aj keď reálne neposlal do Sociálnej poisťovne ani 1 euro.

5. Sociálna poisťovňa eurá nevymôže, lebo firma nemá žiaden majetok z ktorej by ich vymohla.

6. Podnikateľ a zamestnanci idú do dôchodku a Sociálna poisťovňa a DSS im vyplácajú vysoké dôchodky .
Z čoho jemu a zamestnancom vypláca dôchodky? No predsa zoberie tým, čo platia a výsledok je taký, že dôchodky máme na úrovni životného minima.

Otázka: Ako to má vyriešené EÚ?
Odpoveď: Majú zákon o hmotnej zodpovednosti právnických osôb a osoby, ktoré zbankrotovali nemôžu podnikať 10 rokov. Právnické osoby musia ručiť majetkom svojim a svojich manažérov ako aj ich rodinných príslušníkov, čiže dobre si rozmyslia robiť takéto zlodejstvá.

Otázka pre poslancov a ich šéfa Sulíka: Dokedy budete okrádať dôchodcov a chorých zlodejskými zákonmi?

Ako je možné, že Sociálna poisťovňa musí povinne odoslať do DSS  polovicu t. j. 9 % z vymeriavacieho základu aj keď jej eurá vôbec neprídu na účet. DSS si pritom vyberá od prispievateľov aj poplatky za vedenie účtu, pričom náklady na vymáhanie nemá žiadne a tak len kasa Sociálnej poisťovne ostáva prázdna.

Týmto spôsobom sa vykrádajú aj zdravotné poisťovne – zdravotné odvody a štátnu kasu – dane.
Okrádajú nás všetkých a beztrestne – legálne. Čo na to pán Mikloš (mik-lož), ktorý dvíha neúmerne daňové zaťaženie strednej vrstvy a vôbec ľudí čo žijú z platu. Naozaj to nevidí alebo nechce vidieť a drísta len o zlom hospodárení Sociálnej poisťovne. Naozaj niet inej cesty?

Pozn. Na tento typ zlodejstva o. i. navádzal firmy p. Mihál vo svojich “preslávených” seminároch pre podnikateľov. Dnes sa táto osoba stala ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny za SaS. Na tento rok zrušil valorizáciu dôchodkov, všetci dôchodcovia dostanú paušálne len 2,5 eura, čo pri zdražovaní, teda inflácii 6%, ktorú úmyselne rozbehla táto vláda v 2. polroku 2010, znamená reálne zníženie dôchodkov vo všetkých kategóriách. Mihál je človek, ktorý svojim neľudským bezohľadným a doslova asociálnym prístupom k ľuďom predčí aj doteraz najväčšieho asociála Kaníka.

Máme toho dosť !!!

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: