Beštiálna demokracia

27. októbra. 2010 o 3:29 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Beštiálna demokracia

Keď Američania začali vojnu v Iraku, oháňali sa tým, že bojujú proti neľudskému režimu, ktorý utláča a prenasleduje vlastných občanov. Tvrdili, že prinášajú irackému ľudu slobodu a demokraciu. Teraz vyšlo úplne jasne najavo, akú hroznú tvár tá sloboda a demokracia má. Pod kuratelou amerických vojsk a ich spojencov páchali nimi kontrolované iracké bezpečnostné sily zverstvá, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani ten najbeštiálnejší diktátorský režim.

Podľa informácií, ktoré získal a zverejnil internetový portál WikiLeaks používali iracké bezpečnostné sily polievanie horúcou vodou, strhávanie nechtov, mučenie elektrickým prúdom, znásilňovanie, ba dokonca vraždy. A to systematicky a v takom meradle, že americkí a spojeneckí vojaci o tom nemohli nevedieť. Objavili sa správy o mŕtvolách so stopami popálenín, bodných rán a nejasných chirurgických zákrokoch, čo priamo evokuje odoberanie orgánov. A to všetko v mene slobody a demokracie.

Ani samotní americkí a spojeneckí vojaci nezaostávali. Nielenže mlčky tolerovali beštiálne správanie svojich lokajov, ale aj oni sami majú maslo na hlave. Správa totiž hovorí aj o zabíjaní civilistov bez rozdielu na kontrolných stanovištiach, o väzňoch mučených spojeneckými silami, či o civilných budovách vyhodených do vzduchu len preto, lebo na ich streche sa objavila podozrivá osoba. Nečudo, že počet obetí z radov civilného obyvateľstva je podľa zverejnených dokumentov o 15 tisíc vyšší než doterajšie odhady. Nuž aj takúto tvár ma sloboda, ktorú USA priniesli irackému ľudu. A pýtate sa, čo na to zodpovední? Nuž namiesto toho, aby urýchlene a uspokojivo vysvetlili zverejnené skutočnosti a postarali sa o nápravu, vyrazili do útoku. Celkom v duchu hesla trafená hus zagágala, vyjadril hovorca Pentagonu obavy o bezpečnosť osôb menovaných v dokumentoch. Teda o bezpečnosť možných zločincov proti ľudskosti. Tým nepriamo potvrdil ich existenciu a teda aj pravdivosť zverejnených dokumentov. Tomu by nasvedčoval aj fakt, že americká vláda vyňala svojich občanov, teda hlavne vojakov spod právomoci Medzinárodného súdneho dvora v Haagu. Tým potvrdila to, že sa vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti dopúšťajú. A kto o tom doteraz pochyboval, má o dôkaz viac.

Nerozumiem len tomu, prečo prenasledujeme ľudí, ktorí sú jednou nohou v hrobe za zločiny spred viac ako šesťdesiat rokov a zločiny, ktoré sa dejú dnes sú ospravedlňované a bagatelizované. A nejedná sa len o Irak, ale aj o Afganistan o Izraelom okupovaných územiach ani nehovoriac.

Roman RS

Súvisiace –

Americké “osobodenie” Iraku

Americká demonkracia a „mierová cesta demokracie ala USA“

Päť rokov po…

Jadrový dvojaký meter

 


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: