Babrák alebo škodca?

18. október. 2010 o 21:41 | Kategória: Reakcie | Komentáre vypnuté na Babrák alebo škodca?

Keď človek príde z dovolenky, kde si nechce zaťažovať hlavu mediálnym hnojom, chytí do rúk zopár starých novín, aby sa aspoň ako-tak zorientoval. Nebudem čitateľa zaťažovať vyrátavaním skvostov, ktoré som tam našiel. Spomeniem len jednu zdanlivo maličkosť. Týka sa tragédie v Devínskej Novej vsi, o ktorej som sa chcel dozvedieť toho čo najviac. V Hospodárskych novinách z 31. augusta so sa dočítal, že asi štyri hodiny potom, čo sa páchateľ zastrelil, „Minister vnútra Daniel Lipšic potvrdil, že strelec zabil jednu rómsku rodinu – štyri ženy a dvoch mužov.“ Všetci už dávno vieme, že to tak nebolo. Zo zastrelených bol – podľa korektnej terminológie HN – Róm len jeden a jeden miešanec. Nuž, jeden minister by bez overenia nemal vypustiť takú háklivú nepresnosť a hlavne v takej tragickej chvíli. Pretože taktiež už všetci vieme, čo to znamenalo – celosvetové médiá nielenže mali novú senzáciu, čo takáto hromadná vražda bezpochyby znamená, ale aj zámienku, celé to ešte riadne okoreniť tvrdeniami, ako na fašistickom Slovensku strieľajú cigánov. Čo sa aj stalo, na to nikto nemusel byť prorokom.

Samozrejme, ľavičiarska kominterna všetkých krajín začala jačať ako na poplach a na Slovensko sa len tak hrnuli výzvy, aby sme rázne zakročili proti zločinom „z nenávisti“. Čím je tak eufemisticky povedané, aby sa tu ešte viac potláčala sloboda v záujme ich dogmatických konštrukcií. Takže, celosvetová reklama ako hrom – a to na základe nepravdivej informácie a hlavne kvôli neschopnosti a babráctvu jedného kádeháka. Hádam ani nemusíme dodať, že nejaké spresnenie za pár dní už nikoho na celom svete nebude nikdy zaujímať. Ale keď čítame článok o masakri ďalej, natrafíme na mimoriadne zaujímavú vec. Pokiaľ o obetiach vieme už aspoň to „hlavné“, o páchateľovi sa dočítame – tentoraz od policajného prezidenta – len toľko, že „K osobe páchateľa sa zatiaľ nebudem vyjadrovať, robíme operatívne previerky“. Všimnite si: operatívne previerky! Voči tomu samozrejme nemožno nič namietať, naopak, bolo to profesionálne a správne stanovisko.

Odrazu. (Nebudem sa ani zlomyseľne domýšľať, či ešte nehľadali niečo, čo by mohli dať do súvislosti s niekým, kto im pije krv, alebo či len nechali priestor, nech si svetové médiá domýšľajú…) Prečo potom akurát pri identifikácii obetí náhle zabudli na všetku profesionalitu? Veru zaujímavé. Aj keď o inteligenciu Daniela Lipšica nemáme prehnanú mienku, už aj vzhľadom na niektoré jeho staršie akcie, človeka zákonite musí trknúť, či tu bolo všetko s kostolným riadom. Tu by som ešte chcel upresniť názov. Pod slovom škodca nemyslím obyčajného babráka, pretože to je vlastne pleonazmus – každý babrák škodí. Tu myslím špeciálny druh škodcu – diverzanta, sabotéra, ktorý škodí úmyselne.

Ono medzi veľkým svinstvom a malým chytráckym podvodíkom je väčšinou znamienko rovnosti. No keďže do svedomia Daniela Lipšica nevidíme, zostáva nám len konštatovať, že je to vlastne jedno, či to len zbabral alebo škodil úmyselne, pretože ani v jednom prípade taký človek nemá právo zastávať post ministra vnútra Slovenskej republiky.

Ján Litecký Šveda
(17.IX.2010)


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: