Výstup na Veľký Choč

7. október. 2010 o 22:05 | Kategória: Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Výstup na Veľký Choč

V sobotu , 2.októbra 2010 , sa členovia a sympatizanti Slovenskej pospolitosti, spolu s Oravskou strážou a ďalšími nacionalistami rozhodli už tradične zdolať Veľký Choč a vytrhnúť sa aspoň na deň z dnešného konzumného sveta. Spoločne sme sa konečne vybrali nadýchať čerstvého vzduchu, ktorý bohužiaľ v našich mestách už tak často necítime. Cesta na vrchol bola v celku príjemná a každý si vybral svoje vlastné tempo, ktoré mu vyhovovalo. Po ceste sme stretli viacero turistov, medzi ktorými dominovali najmä poľský turisti.( Je zarážajúce, že na Veľký Choč chodí veľmi veľa turistov z ďaleka a mnoho ľudí, ktorý bývajú v blízkom okolí si nenájdu čas a radšej vysedávajú doma, či v krčme ).
Približne po 2 hodinách sme sa všetci dostali na vrchol, kde nám prekrásny výhľad pokazila hustá hmla. Avšak na skvelom pocite nám to neubralo a na takmer hodinku sme sa “utáborili” na vrchole.
Nádherná príroda, čistý vzduch, božské ticho a skvelý ľudia nás stále držali na kóte. Po oddýchnutí a nabratí síl (niektorý ich nabrali až moc), sme sa vybrali znova späť do uponáhľaného sveta. Cestou dole sme sa ešte zastavili v “hoteli Choč”, ktorý nás privítal svojou útulnosťou. Poniektorý sme sa ani nenazdali a už sme znova stáli dole vo Valaškej Dubovej. Väčšina z nás si ešte podebatovala a pobrali sme sa každý svojím smerom.
Sobotná túra aj napriek nie práve priaznivému počasiu, bola veľmi príjemná a verím, že v každom zanechala príjemný pocit z pekne stráveného dňa. Pre správneho nacionalistu je vždy príjemnejšie stráviť voľný čas v našej prekrásnej prírode, ako niekde v krčme.
A už dnes sa znova teším na budúcoročný výstup.
Choču zdar !

SP Orava                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: