Iné “druhé” stretnutie pri soche kráľa Svätopluka

1. október. 2010 o 17:37 | Kategória: Domáce udalosti, Reakcie | Komentáre vypnuté na Iné “druhé” stretnutie pri soche kráľa Svätopluka

Bratislava 19. septembra 2010 – Ďeň po druhej národnej púti k soche kráľa Svätopluka, ktorú organizovala ĽS NS, SP a MO MS Púchov, zorganizovala Matica slovenská zo Žiliny druhé stretnutie pri soche Svätopluka. Toto stretnutie bolo uvádzané kandidátom na predsedu Matice slovenskej pánom Drahoslavom Machalom (poznámka – agenta ŠTB evidovaného pod krycím menom Pamír), ktorý sa dokonale na tomto stretnutí prezentoval. Po príhovore, ktorý nebolo vôbec počuť, nakoľko pán Machala nemal ozvučenie, si skupina ľudí zaspievala národnú hymnu, pani Kristínová odrecitovala báseň, pán Machala prečítal akýsi list a zazneli ešte dve básne. Po tomto programe, ktorý trval asi 20 minút, si zhromaždení zaspievali hymnu Matice slovenskej – Kto za pravdu horí a pán Machala stretnutie rozpustil.
 Dvadsať minútového stretnutia sa zúčastnilo okolo 150 ľudí, matičiari zo Žiliny, Nitry, Myjavy… Prišli aj členovia Slovenského hnutia obrody a pár členov Slovenskej pospolitosti. Po nevýraznom prejave pána Machalu, ktorý v podstate nepovedal nič konkrétne, vystúpil s prejavom predseda SHO, ktorý zaujal podstatnú časť zúčastnených.
 Na rozdiel od predchádzajúceho dňa už „kompetentní“ neuzavreli hrad, ani ho nedali strážiť desiatkami policajtov, takže problémy s policajtmi porušujúcimi zákon nebol žiadny. Dnes už vieme, že boj o sochu kráľa Svätopluka sme vyhrali a socha ostane stáť na svojom mieste, avšak boj o slovenský dvojkríž pokračuje naďalej.

Tea Nachtigal

Poznámka blogu SP – Zarážajúce na tom celom je, že túto akciu zvolávatelia nazvali “Druhá národná púť”.  Pritom pôvodná Druhá národná púť, nadviazujúca na Prvú národnú púť národovcov z augusta, zvolanú ĽS NS a SP, bola  organizovaná opäť ĽS NS a SP deň pred touto “druhou” akciu a ohálsená bola omnoho skorej, ako táto iná “durhá” akcia s totožným cielom a názvom. To že prebehlo viacero akcii na podporu sochy kráľa Svätopluka nie je vôbec na škodu veci, ale čo  zvolávatelia tejto “inej druhej púti” sledovali, že použili rovnaký názov pre svoju akciu, ktorá sa konala deň pred týmto podujatím skutočne nevedno…

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: