Cigáni v Janiciach napadli starostu

28. septembra. 2010 o 20:34 | Kategória: Cigánsky problém, Domáce udalosti | Komentáre vypnuté na Cigáni v Janiciach napadli starostu

Od minulého týždňa sa v obci Janice v okrese Rimavská Sobota búria Cigáni. Obviňujú starostu Júliusa Vinczeho z nespravodlivého odškodňovania po povodniach.
Situácia sa vyostrila natoľko, že po veľkej hádke podal starosta na polícii trestné oznámenie za ohováranie.
Vzbura Cigánov sa začala po vyplácaní odškodného po druhej vlne povodní, ktorá sa dotkla len niekoľkých obyvateľov.
“Po žiadosti občanov som spísal zoznam s 29 menami a zaslal som ho s fotodokumentáciou na ministerstvo vnútra SR. Tam rozhodli, že 300 eur za zatopenú pivnicu dostanú len štyria ľudia,” vysvetlil TASR Vincze, podľa ktorého sa odškodňovanie stalo príčinou hádok a sporov v obci.
Po odcudzení menného zoznamu odškodnených a neodškodnených obyvateľov z obecného úradu sa situácia vyostrila a Cigáni zaútočili na starostu.
“Označili ma za rasistu a nadávali mi. Určití ľudia do toho zapojili aj svoje predvolebné aktivity. Vládne tu napätá atmosféra, začínam sa obávať o zdravie mojej rodiny. Doslova ma Rómovia rasisticky napádajú,” povedal starosta a doplnil, že podal trestné oznámenie za diskrimináciu a krádež dokumentov.
Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márii Faltániovej prijalo obvodné oddelenie v Rimavskej Seči oznámenie o podozrení trestného činu ohovárania. V súčasnosti vec preberá oddelenie skráteného vyšetrovania.

Zdroj: Tlač


Entries a komentáre feeds.

%d blogerom sa páči toto: