O čo vlastne ide?

18. september. 2010 o 11:32 | Kategória: Cigánsky problém, Reakcie | Komentáre vypnuté na O čo vlastne ide?

Neprešlo veľa času odvtedy, čo sa Francúzi a po nich aj Taliani rozhodli rázne riešiť problémy s nelegálnymi prisťahovalcami z Rumunska a Bulharska. Teda poväčšine s cigánmi z týchto krajín. Hneď sa na hlavy týchto krajín vzniesla vlna kritiky zo strany Európskeho parlamentu, menovite predstaviteľov ľavicových, teda socialistických strán, ktorí si aj teraz zobrali na pomoc holocaust.

Pritom každému súdnemu človeku musí byť jasné, že je to znova úsilie porovnávať neporovnateľné a nasilu vytvoriť neexistujúce paralely, ktoré majú útočiť na city. Pretože to, čo sa deje vo Francúzsku či Taliansku je celkom legitímny zásah proti osobám, ktoré porušujú zákon. A zásah proti osobám, ktoré tak činia je nielen právom, ale priam povinnosťou. Takže ak niekto bez ohľadu na farbu pleti porušuje zákony a nariadenia na pobyt cudzincov v tej či onej krajine, musí počítať s tým, že bude vyhostený. To je každému jasné. Každému okrem časti poslancov tzv. Európskeho parlamentu, ktorí sa priamo zastávajú osôb, ktoré porušujú zákony a kritizujú vlády, ktoré proti takýmto osobám v zmysle týchto zákonov zasahujú.

Tu vystáva otázka prečo to robia. Nuž je to celkom prosté. Ľavicové strany si vybudovali agendu na škodlivých teóriách o multietnickej spoločnosti a umožnili porušovanie zákonov časťou obyvateľstva, čo vysvetľovali procesom prispôsobovania sa. Kam to viedlo je možné v západnej Európe vidieť na každom kroku. Agresívne gangy prisťahovalcov útočia na políciu a páchajú násilie v uliciach miest, celé štvrte menia pod vplyvom nekontrolovateľného prisťahovalectva svoju tvár a rovnako sa mení aj charakter krajiny. A čo na to európski socialisti? Nuž, aby nestratili svoju tvár a hlasy voličov, ktorí sú neraz prisťahovalcami, nepriznajú, že ich politika viedla k dnešnému neúnosnému stavu a naďalej pokračujú vo svojich bludoch. A to aj napriek tomu, že práve tento postoj, ktorý umožňuje istej skupine obchádzať a priamo porušovať zákony jednotlivých krajín, môže a aj musí viesť k sociálnemu výbuchu. Pretože ak vlády nebudú schopné alebo nebudú mať možnosť riešiť problémy vlastnej krajiny v rámci a zmysle zákona, občania začnú pochybovať o zmysle ich existencie. To by samozrejme nahralo do karát práve tým silám, ktoré sa usilujú o zníženie vplyvu národných vlád a prenesenie ich právomocí na nejakú spoločnú európsku vládu či inú inštitúciu. A preto by vlády mali trpieť rozsiahle porušovanie zákona a občania nárast zločinnosti a neprístojné chovanie prisťahovalcov či iných zvýhodňovaných skupín obyvateľstva. Lebo účel svätí prostriedky a na ľuďoch predsa súdruhom nezáleží. Hlavne nech sa naplnia ich ciele.

V tejto súvislosti som zvedavý na ďalší vývoj na Slovensku, kde múry oddeľujúce slušných ľudí od neprispôsobivých rastú ako huby po daždi. Tiež bude táto, ako sa zatiaľ zdá, skutočne efektívna forma obrany kritizovaná a možno aj zrušená pre nejaké politické ciele? Ciele, ktoré neprinesú občanom nič dobrého, len nárast zločinnosti a nespokojnosti a v konečnom dôsledku povedú k upevneniu moci protinárodných síl?

Roman RS

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: