Aryan Brotherhood

6. september. 2010 o 15:11 | Kategória: Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Aryan Brotherhood

Aryan Brotherhood (Arijské bratstvo) zvané tiež AB (Alice, Alecie Baker, Tip, Brand) je americký väzenský gang, ktorý vznikol v roku 1964 vo väzení v San Qentin z dôvodu ochrany väzňov bielej pleti proti černoským a hispánským gangom. Členovia gangu sú iba americkí belosi a ich odhoadovaný počet je 15 tisíc. Aj keď AB nepatrý medzi najväčšie väzenské organizácie, počet vrážd a brutalita členov ich zaraďuje medzi najhoršie na svete. Gang tvorí síce asi iba 1% väzenskej populácie, ale v skutočnosti im je pripisovaný podiel na jednej štvrtine vrážd, ktoré sa uskutočnia vo väzniciach USA. Medzi agendu gangu patrí typická činnosť spojovaná s organizovaným zločinom – vydieranie, prostitúcie, drogy a nájomné vraždy.
Čo je ale pozoruhodné na tomto spoločenstve je práve skutočnosť, že gang vznikol zo zúfalstva a snahy belochov, prežiť v černochmi a hispáncami preplnených väzeniach USA. AB sa delí do dvoch skupín. Jedna časť sa rekrutuje z väzňov vo federálnych väzniciach a ďalší členovia pochádzajú z menších štátnych väzení, najviac z Kalifornie, Ohioa, Arizony, New Yorku.
Niektorí z pôvodných členov tohto väzenského spoločenstva boli členovia gangu 1950 známeho  ako Bluebirds, zvaného tiež Diamond Tooth Gang, alebo nacistický gang. AB má svoje počiatky v Kalifornii, ale rozšíril sa do mnohých dalších štátov, predovšetkým prostredníctvom svojich členov prepustených z väzenia. Ideologia členov bratstva sa zakladá na myšleinkach nacizmu s odkazom na európskych predkov. V priebehu rokov sa však ideológia AB posunula k filozofii vikingského symbolismu a k dôrazu na severskú históriu. Väčšina členov je však apolitická, a primárne je pre nich iba prežiť v extrémnych podmienkach.
Pred získaním členstva musia rekruti preukázať svoju oddanosť bratstvu zavraždením osoby, ktorú určí AB. Prakticky to znamená, že záujemca o členstvo musí zabiť pri útoku iného väzňa. Tento rituál sa nazýva “Blood in-Blood”, tiež zásada známa ako “krv za krv”. Členstvo v skupine je považované za zmysel života, takže v zásade jedinou možnosťou odísť z bratstva je smrť, či už prirodzená alebo násilná. Každý kto sa snaží opustiť gang je zavraždený. Zrada sa nezabúda!

Pridružené ogranizácie sú niektoré mexické mafie a motorkársky gang Hells Angels. Úhlavnými nepriatelmi sú organizácie ako La Nuestra Famillia a Black Guerilla Family. Hlavním zankom gangu je šedý trojlístok prekritý čiernou svastikou, ktorá je doplnená troma červenými šestkami.

Členovia AB na sebe nosia množstvo rozmanitých tetovaní. Pozor, iba člen AB má dovolené nosiť “značku” gangu. Pokial sa u niekoho zistí, že má na sebe tetovanie bez súhlasu AB, je bez milosti zavraždený.

K.

Poznámka – Tento článok je publikovaný, ako zaujímavosť zobrazújca informáciu o tomto násilnom a kriminálnom gangu, nie ako jeho propagácia!!!

 

Reklamy


Entries a komentáre feeds.

%d bloggers like this: